Wykształcenie i aktywność Twoją szansą

Pod takim hasłem odbędzie się Reha for the Blind in Poland. To wielkie spotkanie osób niewidomych, słabowidzących i ich bliskich organizowane przez Fundację Szansa dla Niewidomych odbędzie się w dniach 11-14.09.2020 w Warszawie.

Publikacja: 15.09.2020 10:00

Wykształcenie i aktywność Twoją szansą

Foto: rp.pl

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym Reha for the Blind in Poland

Jest to największa konferencja w skali światowej organizowana już od ponad 20 lat w Polsce. W tym roku po raz pierwszy również w formie online.

Zapraszamy do udziału w konferencji Reha for the Blind in Poland. Jest to wielkie spotkanie osób niewidomych, słabowidzących i ich bliskich. W tym roku będzie to już XVIII edycja międzynarodowej konferencji Reha, która odbędzie się w dniach 11-14 września bieżącego roku w Warszawie. Spotkania odbędą się m.in. w Pałacu Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, będzie także możliwość zwiedzania okolicznych muzeów i uczelni. Tematem przewodnim konferencji jest "Wykształcenie i aktywność Twoją Szansą". Zapraszamy do świata dotyku, dźwięku i magnigrafiki. Wśród gości specjalnych znajdą się między innymi Adam Struzik – Marszałek Województwa mazowieckiego, Tomasz Pactwa – Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy, Minister Paweł Wdówik. W tym roku Konferencję uatrakcyjnią m.in. koncerty gwiazd takich jak Naira Ayvazyan i Patryk Matwiejczuk kwartet, Sarsa, Zakopower. Spotkanie organizowane jest przez Fundację Szansa dla Niewidomych, która została założona w 1992 roku. Partnerami wydarzenia są PFRON, Samorząd Województwa Mazowieckiego – Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, Urząd m.st. Warszawy, firma Altix. Warto podkreślić, że konferencja Reha for the Blind jest największą w Europie Wschodniej i Środkowej, a od kilku lat na świecie. Każdego roku uczestniczy w niej kilka tysięcy osób z różnych krajów.

Konferencja jest okazją do poznania świata osób niewidomych i słabowidzących tak naprawdę przez wszystkich. W tym roku odbędzie się po raz pierwszy w formie online. Zapraszamy do udziału nie tylko urzędników, czy muzealników, ale także osoby, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o dostępności i o życiu osób niewidomych. Niezwykle istotny jest fakt, że konferencja będzie nie tylko transmitowana na cały świat, ale i tłumaczona on-line na wiele języków. Zachęcamy do rejestracji na stronie online.szansadlaniewidomych.org, aby otrzymać link do wydarzenia i aktualne informacje. Poniżej znajduje się program konferencji i sesji merytorycznych:

Dzień 1 – piątek 11.09.2020 r. (Pałac Kultury i Nauki)

14:00 Otwarcie Konferencji – prowadzi Maciej Iwański (TVP).

14.00 – 15.00 Powitanie uczestników konferencji i wystąpienia zaproszonych gości między innymi Adam Struzik – Marszałek Województwa mazowieckiego, Tomasz Pactwa – Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy, Minister Paweł Wdówik, Marek Kalbarczyk – Honorowy Prezes Fundacji i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Malwina Wysocka-Dziuba – Prezes Fundacji Szansa dla niewidomych.

15:00 Ogłoszenie wyników Konkursu IDOL i Idole Specjalni 2020

15:45 – 17.00 Sesja merytoryczna na temat dostępności i wykształcenia, a także turystyki między innymi: Szkoły i uczelnie przyjazne i dostępne dla wszystkich pragnących się uczyć, Audiodeskrypcja szansą na pełny dostęp do kultury i sztuki, Modelowanie schorzeń siatkówki z zastosowaniem komórek macierzystych: perspektywy terapeutyczne.

Dzień 2 – sobota 12.09.2020 r. (Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki)

10:00 – 14:00 Panele dyskusyjne i prezentacje rozwiązań niwelujących skutki niepełnosprawności wzroku:

A. Wykształcenie i aktywność Twoją Szansą (PKiN)
B. Dostępność przestrzeni publicznej (PKiN)
C. Technologia wyrównująca życiowe szanse (CNK)
D. Dostępność cyfrowa i dostępność informacji (CNK)

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji i uczestnictwa znajdują się na stronie Fundacji Szansa dla Niewidomych www.szansadlaniewidomych.org w zakładce Konferencja Reha. Warto podkreślić, że wiele spotkań i konferencji w Polsce, a także na świecie zostało odwołanych, bądź przeniesionych na inny termin. Nasza konferencja jednak się odbędzie i zostanie zorganizowana z dbałością o wszelkie zasady bezpieczeństwa epidemicznego.

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym Reha for the Blind in Poland

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym Reha for the Blind in Poland

Jest to największa konferencja w skali światowej organizowana już od ponad 20 lat w Polsce. W tym roku po raz pierwszy również w formie online.

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Biznes
Rosyjska „stolica spa” powstanie za polską granicą
Biznes
Tony Mercer: Wielka zmiana w usługach wizowych i identyfikacyjnych
Biznes
TikTok: Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas absolutnym priorytetem
Biznes
Polskie miasta coraz częściej grają w zielone
Biznes
Orlen może zrezygnować z prasy i usług kurierskich. Odwrotu od fuzji nie będzie
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy