- Niełatwo wyobrazić sobie funkcjonowanie firmy bez bieżącego dostępu do zasobów sieci – czytamy w raporcie Credit Agricole. - Dynamika rynku IT cały czas przyspiesza, a dostępność nowoczesnych rozwiązań i wykorzystanie ich w działalności firmy to podstawa biznesu. Technologie informatyczne mają to do siebie, że szybko się zmieniają, a zakup nowego sprzętu wiąże się z dużym wydatkiem. Ostatnie wyniki dotyczące leasingu sprzętu IT w EFL wskazują, że przedsiębiorcy częściej niż w roku ubiegłym decydują się na leasing oprogramowania czy innych nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Kolejno: sprzęt komputerowy, serwery, sprzęt sieciowy i mobilny są najpopularniejszymi grupami sprzętowymi finansowanymi leasingiem w EFL od początku 2014 r. Europejski Fundusz Leasingowy w pierwszych trzech kwartałach br., sfinansował inwestycje polskich przedsiębiorstw w sektorze IT w wysokości blisko 60 mln zł.

- Z blisko 14 proc. udziałem oraz 30 proc. dynamiką w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku, jesteśmy liderem tego sektora – mówi Arkadiusz Ziółkowski, odpowiedzialny za rynek nowoczesnych technologii w EFL. - Chcemy podtrzymać ten wynik, zwłaszcza że mamy do czynienia z zakończeniem wsparcia technicznego i tworzenia aktualizacji dla Windows XP przez Microsoft. Przedsiębiorcy będą tym samym inwestować w nowy software oraz w sprzęt w szczególności mobilny, co zwiększy dynamikę sektora IT – dodaje Ziółkowski.