Jak podała spółka w komunikacie choć w grudniu śnieg w Polsce pojawił się dosłownie na chwilę to jej jako liderowi w internetowej sprzedaży opon udało się uzyskać spore wzrosty przychodów. Grudniowe zamówienia na opony i felgi przyniosły Oponeo.pl 26 proc. wzrost przychodów.

W grudniu 2014 r. spółka wygenerowała 30,4 mln zł przychodów i zamknęła rok łącznymi przychodami w wysokości 319 mln zł, co stanowi 24 proc. wzrost względem przychodów za cały 2013 rok.

Wyższe przychody w grudniu ubiegłego roku to efekt 36 proc. wzrostu zamówień, jaki spółka  odnotowała na wszystkich rynkach. Na głównym dla Oponeo rynku zbytu czyli w Polsce, która w grudniu 2014 roku stanowiła 61,5 proc. udziału zamówień, spółka zrealizowała 18 proc. więcej zamówień w porównaniu z analogicznym okresem 2013 r.

Na rynkach zagranicznych firma zrealizowała 68% wzrost zamówień. Wzrost nie obejmuje zamówień z rynku brytyjskiego, niemieckiego i tureckiego, gdzie spółka sprzedaje opony i felgi przez spółki zależne.

-W 2014 roku udało nam się zrealizować w sumie 24 proc. więcej zamówień niż w 2013 roku, dzięki czemu  uzyskaliśmy rekordowe przychody w historii – mówi Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl S.A.