Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 13.03.2015 10:46 Publikacja: 13.03.2015 10:46
Największe koncerny paliwowe Ameryki domagają się od Białego Domu zniesienia zakazu eksportu ropy.
Foto: Bloomberg
Szefowie koncernów Exxon Mobil, ConocoPhillips, Occidental Petroleum, Marathon Oil, Chesapeake Energy i innych spotkali się z przedstawicielami Białego Domu, by przekonać ich o konieczności szybkiego zniesienia zakazu eksportu ropy, podała agencja Bloomberg.
Zakaz obowiązuje od 1973 r. i wtedy był reakcją USA na embargo paliwowe krajów Bliskiego Wschodu. Amerykańscy nafciarze toczą bój o eksport, od kiedy technologie wydobycia ropy z łupków pozwoliły zwiększyć produkcję i obniżyć koszty. USA produkują już niemal tyle ropy co Rosja i coraz szybciej gonią Arabię Saudyjską. Zamknięta w granicach kraju amerykańska ropa jest teraz nadal średnio o 10 dol. tańsza od cen na rynku światowym, a te - spadły o połowę od lata ubiegłego roku.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Finansowanie dla polskich start-upów gwałtownie spada. W Rzymie państwa europejskie ustalają szczegóły odbudowy...
Do 22,5 zł rosły notowania Pepco Group na otwarciu czwartkowej sesji w reakcji na wyniki i plany handlowego prze...
W ciągu trzech lat tej brutalnej wojny reżim Putina zagrabił prywatne aktywa o wartości co najmniej 50 mld dolar...
Rosja atakuje Ukrainę rekordową ilością dronów i rakiet, Polska nisko w europejskim rankingu cyberbezpieczeństwa...
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych,...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas