Brackie Pils od września dostępne będzie w sklepach w woj.: śląskim, opolskim i dolnośląskim. Wprowadzeniu nowej marki towarzyszyć będzie szeroka komunikacja marketingowa – informuje Grupa Żywiec.

Recepturę Brackie Pils w Cieszynie stworzyło dwóch browarników z Cieszyna i Czech. Mirosław Pastucha to piwowar z niemal 20-letnim stażem, który poznawał tajniki warzenia doskonałego piwa od swojego ojca, także browarnika. Czeski piwowar, Svatopluk Vrzala swoją karierę w browarnictwie rozpoczął po ukończeniu studiów w Pradze i od tego czasu z niesłabnącą pasją warzy kolejne piwa.

- W wyjątkowym smaku Brackiego Pils piwowarzy z Polski i Czech zamknęli setki lat wspólnych doświadczeń i klimat partnerskiej współpracy ludzi żyjących po obu stronach polsko-czeskiej granicy - mówi Barbara Rychel, marketing manager w Grupie Żywiec.

Dlatego jako pierwsi, będą mogli ocenić je konsumenci przygranicznych województw na południowym zachodzie Polski, gdzie tradycja czeskiego piwa jest bardzo silna.

Grupa Żywiec jest wiceliderem polskiego rynku piwa. Należą do niej takie marki, jak Żywiec, Warka i Tatra. W Cieszynie znajduje się jeden z pięciu browarów firmy. Działa jako jej spółka zależna Browar Zamkowy.