Z wielką przyjemnością zapowiadamy AEPD Forum

Z wielką przyjemnością zapowiadamy AEPD Forum, wydarzenie organizowane przez Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w ramach projektu Asian-European Partnership for Development. Odbędzie się ono w dniach 4-5 czerwca 2024 roku.

Publikacja: 06.06.2024 15:00

Z wielką przyjemnością zapowiadamy AEPD Forum

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

Będzie to szczególna okazja do poszerzenia wiedzy na temat rozwoju i współpracy międzynarodowej, szczególnie w kontekście Azji.

Przedstawiamy agendę tego wyjątkowego wydarzenia:

4 czerwca

17:00 – Przedstawiciel PLL LOT: „Ekspansja lotu na rynki azjatyckie”

Pierwszy dzień wydarzenia otworzy przedstawiciel Polskich Linii Lotniczych LOT, który przedstawi plany i strategię ekspansji polskiego przewoźnika na rynki azjatyckie. Prelekcja będzie obejmować analizę aktualnej sytuacji rynkowej, perspektywy rozwoju oraz wyzwania stojące przed polską linią lotniczą w Azji.

18:00 – Agnieszka Jasińska: „Edukacja w Chinach i Polsce: Porównanie Systemów i Metod Nauczania”

Kolejnym punktem programu będzie wystąpienie Agnieszki Jasińskiej, doświadczonej lektorki języka polskiego jako obcego, która pracowała w Katedrze Języka Polskiego na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych oraz kierowała Szkołą Polską przy Ambasadzie RP w Pekinie. W swoim wykładzie poruszy temat kulturowych uwarunkowań sukcesu dydaktycznego, koncentrując się na perspektywie azjatyckiej, w szczególności dalekowschodniej. Omówi również nauczanie języka i kultury polskiej w Chinach oraz dokona porównania systemów edukacyjnych Polski i Chin.

5 czerwca

17:00 – Dr Piotr Kozłowski: „Rozwój przemysłu kosmicznego w Japonii”

Drugiego dnia wydarzenia zapraszamy na prelekcję dr. Piotra Kozłowskiego, eksperta w dziedzinie stosunków międzynarodowych Azji Wschodniej oraz teorii integracji międzynarodowej. Dr Kozłowski przedstawi rozwój japońskiego przemysłu kosmicznego, omówi najnowsze osiągnięcia oraz przyszłe perspektywy tego dynamicznie rozwijającego się sektora.

18:00 – John Hall: „Asia Looks to Space”

Na zakończenie wydarzenia wysłuchamy wystąpienia Johna Halla, pracownika Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA), który przez 24 lata pracował w NASA, m.in. jako dyrektor ds. kontroli eksportu i współpracy międzyagencyjnej. John Hall podzieli się swoim bogatym doświadczeniem, w tym negocjacjami dotyczącymi utworzenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Opowie o rosnących ambicjach azjatyckich państw w dziedzinie eksploracji kosmosu oraz ich planach na przyszłość.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym intrygującym wydarzeniu. To niepowtarzalna okazja do zdobycia cennych informacji oraz nawiązania kontaktów z ekspertami specjalizującymi się w różnych aspektach współpracy z krajami Azji.

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

Biznes
Nvidia podbiła giełdy i będzie rosnąć. „Wykorzystanie AI jest nieograniczone”
Biznes
Polacy ruszają na wakacje. Ile chcą wydać? Dokąd pojadą?
Biznes
Niemcy zbudują fabrykę pocisków na Litwie. Dostarczy je Ukrainie i NATO
Biznes
UOKiK dał zgodę browarom i producentom napojów na tworzenie operatora kaucyjnego
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Biznes
Ciągle więcej firm znika, niż się pojawia nowych
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży