Oszałamiająca wygrana w loterii. Zwycięzca będzie bardzo bogaty

Los sprzedany w stanie Michigan zgarnął główną nagrodę noworocznym głosowaniu amerykańskiej loterii Powerball. Szacowana wygrana to 842,2 miliona dolarów, czyli około 3,3 mld złotych.

Publikacja: 02.01.2024 10:06

Oszałamiająca wygrana w loterii Powerball

Oszałamiająca wygrana w loterii Powerball

Foto: PAP/EPA

Zwycięskie liczby to 12, 21, 42, 44, 49 i Powerball 1.

Według Powerball sprzedaż biletów spowodowała, że główna wygrana przekroczyła wcześniejsze szacunki wynoszące 810 milionów dolarów, co czyni ją dziesiątą co do wielkości wygraną w historii loterii w USA. „Był to także pierwszy przypadek wygrania jackpota w Powerball w Nowy Rok od rozpoczęcia gry w 1992 r.” – poinformowała firma Powerball w komunikacie prasowym.

Według Michigan Lottery zwycięski los został sprzedany w Food Castle of Grand Blanc w mieście Grand Blanc w stanie Michigan. Według loterii stanowej nagrodą jest druga co do wielkości wygrana na loterii w historii w Michigan, po wygranej w Mega Millions o wartości 1,05 miliarda dolarów w styczniu 2021 roku.

Kumulacja Powerball wzrosła po tygodniach, w których nie było zwycięzców nagród głównych. Oprócz zwycięzcy jackpota, w poniedziałek kilka kuponów trafiło na pierwsze pięć liczb, co umożliwiło wygranie dużych nagród.

Czytaj więcej

Pula popularnej loterii wzrosła do ogromnej sumy. W ostatnio nikt nie trafił

„Co za niesamowity początek Nowego Roku dla Powerball!” - powiedział Drew Svitko z Powerball. „Oprócz naszego zwycięzcy wielkiego jackpota, amerykańskie loterie wspierają setki szczytnych celów, które otrzymają dalsze fundusze z tej puli. Dziękujemy naszym graczom, że umożliwili nam to! Szczęśliwego nowego roku!" – dodał.

Ostatni raz jackpot padł 11 października, kiedy kupon z Kalifornii zdobył oszałamiającą kwotę 1,76 miliarda dolarów. Według California Lottery kupon został sprzedany w Midway Market & Liquor w Frazier Park, około 70 mil na północ od Los Angeles. Jak dotąd nikt nie zgłosił się po nagrodę, ale ma na to rok, licząc od 11 października. Jeśli nikt się nie zgłosi, pieniądze trafią do szkół publicznych w Kalifornii, zapowiada Carolyn Becker, rzeczniczka loterii stanowej.

Biznes
Anna Pruska, prezeska Comarchu: Ekspansja zagraniczna jest dla nas w tym roku kluczowa
Biznes
Niemcy: Europa jest otwarta na chińskie samochody, ale nie za wszelką cenę
Biznes
Firmy coraz więcej pieniędzy wydają na krajowy sport. Będzie rekord?
Biznes
Poczta Polska dostanie wielki przelew z budżetu państwa
Biznes
Igor Klaja, prezes 4F: Budujemy polskiego Adidasa