W spółkach energetycznych nerwowe zakończenie roku. Węgla i prądu wystarczy?

Niepokój spowodowany jest nie tylko niepewnością o kształt rynku po mrożeniu cen energii, ale także ostrą zimą.

Publikacja: 16.12.2022 03:00

W spółkach energetycznych nerwowe zakończenie roku. Węgla i prądu wystarczy?

Foto: Adobe Stock

Bloki największego producenta energii elektrycznej w Polsce PGE GiEK mają być przygotowane na zwiększone zapotrzebowanie na prąd w okresie zimowym. Podobnie wygląda sytuacja w innych spółkach.

– W celu zagwarantowania jakości i pewności dostaw energii elektrycznej oraz ciepła do odbiorców dokonano przeglądu infrastruktury techniczno-organizacyjnej – w szczególności w zakresie jej właściwego zabezpieczenia na wypadek występowania niskich temperatur zewnętrznych, jak i dużych opadów śniegu – zapewnia nas Sandra Apanasionek, rzeczniczka PGE GiEK.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Biznes
Polskie start-upy bez pieniędzy, odbudowa Ukrainy i współpraca Paryża z Londynem
Biznes
Pepco więcej sprzedaje i rusza ze skupem akcji
Biznes
102 przypadki konfiskaty prywatnych majątków w Rosji. Miliardy dolarów na wojnę
Biznes
Największy atak na Ukrainę, InPost z kolejnym przejęciem, Polska celem hakerów
Biznes
Czy grozi nam cybernetyczna kapitulacja? Wojna w internecie się nasila
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama