Reklama

Zysk Łukoilu za pierwszy kwartał bieżącego roku był 2,4 raz niższy niż rok temu

Rosyjski prywatny koncern zarobił w pierwszym kwartale 2,4 raza mniej niż rok temu. Przychody spadły o 18 proc.

Publikacja: 06.06.2016 11:10

Rosyjski prywatny koncern zarobił w pierwszym kwartale 2,4 raza mniej niż rok temu. Przychody spadły

Rosyjski prywatny koncern zarobił w pierwszym kwartale 2,4 raza mniej niż rok temu. Przychody spadły o 18 proc.

Foto: Bloomberg

Dziś koncern ogłosił wyniki za pierwszy kwartał. Zysk netto Łukoilu w I kw. wyniósł 42,83 mld rubli czyli 2,4 raza mniej niż w analogicznym okresie 2015 r, kiedy wynosił 104 mld rubli. Pomimo to rezultat jest lepszy od oczekiwań analityków, którzy przed ogłoszeniem wyników w sondażu agencji Nowosti typowali zysk na poziomie 42 mld rubli.

Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,178 bln rubli (-18,2 proc.); wskaźnik EBITA zmniejszył się o 32,1 proc. do 145 mld rubli. Na inwestycje koncern wydał w I kw. 123 mld rubli a swobodny przepływ pieniężny wyniósł 36 mld rubli. Dług netto zmniejszył się o 2 proc. i wynosił 598 mld rubli.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Politechnika Warszawska sprzedaje technologie
Biznes
Mercedes-Benz chce zarejestrować markę w Rosji. Dlaczego robi to teraz?
Biznes
Hyundai w ogniu napięć USA–Korea Płd. Fabryka w Georgii opóźniona przez akcję służb
Biznes
Zakupy systemów antydronowych, kłopoty niemieckiego eksportu i decyzja EBC
Biznes
Prezes Totalizatora Sportowego: Jest silne lobby, które chce znieść monopol państwa
Reklama
Reklama