Zarówno Cersanit, jak i Polpharma pozostaną jednak na liście mniejszego wstydu, tj. działalność w Rosji utrzymają na dotychczasowym poziomie, wstrzymując nowe inwestycje – pisze Business Insider Polska.

Z Cersanitu do Yale School of Business trafił w ostatnich dniach list, w którym zarząd firmy wyjaśnia, że nie powinno jej już być na tzw. liście wstydu lub jak nazywa to YSB na "liście kopiących (dół)" (Digging in). To te firmy, które zupełnie nie reagują na agresję Rosji na Ukrainę i traktują to jako "biznes jak zwykle", nic nie zmieniając w swojej działalności na rosyjskiej ziemi.

Polski producent wyposażenia łazienek, kontrolowany przez miliardera Michała Sołowowa, przechodzi na listę mniejszego wstydu, czyli według terminologii z Yale "kupujących czas". Są na niej firmy, które podjęły decyzję o wstrzymaniu dalszych inwestycji, czyli działają dalej, ale już bez nowych nakładów i rozwoju, a czasem bez reklam w państwowych mediach. Cersanit robi w ten sposób to samo, co inna polska marka – Polpharma.

"24 lutego 2022 r. Cersanit niezwłocznie poinformował swoje spółki zarejestrowane w Rosji o wstrzymaniu wszystkich nowych inwestycji (planowanych i będących w trakcie realizacji). Łączna wartość tych inwestycji to 83 mln euro" – informuje spółka.

Czytaj więcej na Business Insider Polska