Reklama
Rozwiń
Reklama

BlaBlaCar za darmo wozi uchodźców

Serwis transportowy BlaBlaCar umożliwia bezpłatne przejazdy na dowolnej trasie dla wszystkich przekraczających granicę polsko-ukraińską.

Publikacja: 27.02.2022 17:21

BlaBlaCar za darmo wozi uchodźców

Foto: Adobe Stock

Firma podaje, że wprowadziła właśnie zmianę ustawień w aplikacji, umożliwiając wystawienie oferty przejazdu za cenę minimalną 1 zł, niezależnie od planowanego dystansu – kwota 0 zł jest aktualnie technologicznie niemożliwa do wprowadzenia. W praktyce oznacza to, iż kierowca nie pobiera żadnej opłaty od pasażerów, a platforma BlaBlaCar nie pobiera jakiejkolwiek prowizji za przejazdy współdzielone.

W celu ułatwienia potrzebującym znalezienia oferty transportu, użytkownik powinien dodać w jej opisie po ukraińsku zdanie: "безкоштовний проїзд для допомоги Українцям (darmowy przejazd dla Ukraińców)". Ponadto, dobrym rozwiązaniem jest uzupełnienie nazwy użytkownika o cząstkę „Волонтер”, czyli „wolontariusz”, obok imienia i nazwiska.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Rosyjski kosmodrom odcięty od zasilania. Zdumiewający powód
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Biznes
Dziurawa specustawa, ekspansja Rheinmetallu i miliard dla Elona Musk
Biznes
Wojciech Balczun, Minister Aktywów Państwowych: Inwestycje w Polsce dla polskich firm
Biznes
Norweski fundusz kontra Elon Musk. Czy miliarder dostanie 1 bln dolarów?
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Biznes
Chińskie auta szturmują Polskę, mniej rosyjskiej ropy i tańszy prąd w Niemczech
Reklama
Reklama