Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 09.08.2016 12:07 Publikacja: 09.08.2016 12:07
Foto: Bloomberg
Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), w lipcu zarejestrowano 2446 nowych maszyn, o jedną piątą mniej niż w czerwcu i o prawie 15 proc. mniej niż w lipcu ubiegłego roku. Także pierwsze siedem miesięcy okazuje się słabsze. Sprzedaż tylko zbliżyła się do poziomu 15,7 tys., co jest wynikiem słabszym od ubiegłorocznego o przeszło 6 proc.
Na poprawę nie ma już co liczyć. Z jednej strony, powoli kończy się sezon, a zakupy dokonywane są przed jego rozpoczęciem. Z drugiej, rynek mocno się nasycił. Boom na maszyny z pojemnościami do 125 centymetrów sześciennych, wywołany przez liberalizację przepisów, przypadł na ubiegły rok. Już pierwszy kwartał obecnego przyniósł spadki: nieco ponad 3,7 tys. rejestracji było rezultatem gorszym o prawie 9 proc. od tego z pierwszych trzech miesięcy 2015 roku.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Napięcia między USA a Chinami rosną, polski program Orka zbliża się do rozstrzygnięcia, a europejski przemysł na...
Będę stał na straży wolności słowa i wartości demokratycznych, o które przecież jeszcze nie tak dawno walczyliśm...
6 października wystartował Konkurs e-Board of Directors – nowa inicjatywa Izby Gospodarki Elektronicznej promują...
Rosyjski reżim też ma swoją listę firm, które objął sankcjami. Nie chwali się nią jednak, bo większość wpisanych...
Ceny metali ziem rzadkich stają się nową kartą przetargową w grze między USA a Chinami, polski rynek mieszkaniow...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas