Rosyjskie biura podróży nie nadążają ze sprzedażą wypoczynku w Turcji. Czartery są zarezerwowane w 100 procentach, poinformowała Asocjacja Operatorów Turystycznych Rosji (ATOR).

„W pierwszym tygodniu od wznowienia rejsów mamy 100-procentowe obłożenie. Np. w Rostowie nad Donem popyt okazał się tak duży, że trzeba było uruchomić dodatkowe przeloty i przedłużyć je do połowy listopada. Pierwszy rejs czarterowy w Rostowie został wyprzedany w ciągu półtora dnia" - podała Marina Makafrowa z biura Coral Travel cytowana w komunikacie Asocjacji.

Podobna sytuacja jest w Intiruście. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu średnią cenę pobytu w Antalyi biuro obniżyło o 10-15 proc.

Firma ANEX Tour w związku z pełnym obłożeniem czarterów zwiększyła liczbę wylotów z Moskwy oraz rozszerzyła do 20 liczbę miast, z których samoloty latają do Antalyi. Podobny najazd chętnych na wypoczynek w Turcji przeżywają wszystkie rosyjskie biura podróży. Największe z nich - TUI Rosja informuje, że pierwsi turyści są zadowolenia z poziomu usług w tureckich kurortach. Wielu Rosjan czekało od listopada (wtedy Moskwa zawiesiła czartery) na możliwość powrotu do swojego ulubionego hotelu.

Według danych ATOR większość Rosjan wybiera w Turcji oferty hoteli 5* all inclusive. Ceny np. w TUI na początek października to 900 euro na dwoje z wylotem z Moskwy na 7 dni. Coral Travel operujący w oddalonych miastach Rosji proponuje pobyty 9-11 dni za 650-700 dol. na osobę.