Lenovo rośnie w siłę i negocjuje połączenie z Fujitsu

Największy producent komputerów na świecie - Lenovo - negocjuję połączenie biznesu z Fujitsu.

Aktualizacja: 06.10.2016 16:35 Publikacja: 06.10.2016 16:20

Lenovo rośnie w siłę i negocjuje połączenie z Fujitsu

Foto: Bloomberg

Trwają rozmowy dotyczące stworzenia spółki, której udziałowcami byłyby Lenovo i Fujitsu. Firma miałaby zajmować się produkcją komputerów osobistych. Jej większościowym udziałowcem byłoby Lenovo.

Strony transakcji są na etapie ustalania szczegółowych warunków połączenia oraz rozliczeń finansowych – twierdzi dziennik „Nikkei". Fujitsu miałoby przenieść do spółki dział projektowania, rozwoju i produkcji oraz 2 tys. pracowników. Obie firmy liczą na zakończenie rozmów jeszcze w tym miesiącu. Lenovo jest największym producentem komputerów osobistych na świecie. W 2015 r. spółka miała 19,4 proc. udziałów w tym rynku – wynika z danych IDC. Fujitsu zaledwie 2,1 proc.

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Biznes
Po ostatnich awariach X Elon Musk obiecuje powrót do pracy w swoich firmach 24/7
Biznes
Czarnogórskie biznesy Olega Deripaski. Sankcje są, ale układy też
Biznes
Demograficzne wyzwania Polski: dzietność, migracje i przyszłość gospodarki
Biznes
Dodatkowe 26 mld zł na obronność zatwierdzone. Zgoda KE dla Polski
Biznes
Adam Bodnar i Leszek Balcerowicz na konferencji TEP