Materiał powstał we współpracy z Grupą MTP

Choć sytuacja zawiązana z pandemią wywołuje wiele niepewności w gospodarce, to według wielu analiz i pytań do producentów materiałów budowlanych branża budowlana ma się dobrze, a dla wielu firm wręcz znakomicie. Jak długo będzie tak dobrze? Czy możemy spodziewać się tąpnięcia, czy też sektor wyjdzie z obecnej sytuacji obronną ręką? Na jakie rozwiązania, technologie i ulepszenia stawiać w tych „ciekawych" czasach? Czy warto inwestować w budownictwo?

Eksperci już niedługo odpowiedzą na te i inne pytania, bowiem 1 lutego startują Dni Budownictwa i Architektury (potrwają do 4 lutego).

Wydarzenie, które w związku z panującą sytuacją odbędzie się w formule online, zostanie zainaugurowane mocnym akcentem – III Forum Gospodarczym Budownictwa BUILD 4 FUTURE. Ta organizowana wspólnie przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa i Grupę MTP dwudniowa konferencja poruszy najbardziej aktualne tematy.

Pierwszy dzień poświęcony będzie budownictwu kubaturowemu. Uczestnicy Forum poznają m.in. najświeższe analizy i prognozy dla rynku. Eksperci będą dyskutować o szansach dla sektora budowlanego, przedstawią także zalety prefabrykacji jako odpowiedzi na potrzeby budownictwa, a praktycy będą rozmawiać o cyfryzacji, robotyzacji i automatyzacji w procesie projektowania, produkcji i budowania.

2 lutego to dzień, który będzie należał do budownictwa infrastrukturalnego. Eksperci będą rozmawiać o nowym prawie zamówień publicznych. Pojawią się też oczekiwane przez wielu uczestników rynku scenariusze rozwoju infrastruktury, a także dyskusje o tym, które segmenty budownictwa i infrastruktury mają największe szanse na wzrost aktywności inwestycyjnej. Z kolei analizy finansowe rynku pokażą, jakie ryzyka stoją obecnie przed budownictwem.

Na 3 lutego organizatorzy Dni Budownictwa i Architektury zaplanowali Forum Designu i Architektury D&A. To inspirujące spotkanie z udziałem autorytetów z Polski, Europy i świata odbędzie się pod hasłem „Sumienie detalu". Eksperci spróbują nieco odczarować detal w projektowaniu, pokazać, że niekoniecznie oznacza zbytek – gdyż skupienie na tym, co prozaiczne, małe, może sprzyjać tworzeniu architektury zrównoważonej i odpowiedzialnej społecznie.

Dni Budownictwa i Architektury zakończy 4 lutego Kongres Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Będzie to już XX spotkanie osób zawodowo związanych z branżą dekarską. Tegoroczna dyskusja skupi się wokół tematu „Dekarstwo. Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Edukacja drogą do sukcesu".

Dni Budownictwa i Architektury są odpowiedzią na przesunięcie na jesień najważniejszego w kraju branżowego wydarzenia targowego – Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, które tradycyjnie odbywały się na początku lutego (planowany obecnie termin to 23–26 listopada).

Autopromocja
LOGISTYKA.RP.PL

Branża, która napędza polską gospodarkę

CZYTAJ WIĘCEJ

Program Dni Budownictwa

i Architektury (online):

1–2 lutego – Forum Gospodarcze Budownictwa BUILD4FUTURE

3 lutego – Forum Designu

i Architektury D&A

4 lutego – Kongres Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy