Reklama
Rozwiń

Polsko-czeskie rozmowy. Trudno o zgodę dla Turowa

Opłaca nam się szybciej odchodzić od węgla, niż to obecnie deklarujemy – twierdzi były premier Jerzy Buzek.

Publikacja: 11.07.2021 21:00

Polsko-czeskie rozmowy. Trudno o zgodę dla Turowa

Foto: shutterstock

Polsko-czeskie rozmowy, które mają doprowadzić do polubownego zakończenia sporu o kopalnię węgla brunatnego Turów, przeciągają się i wciąż nie widać perspektyw na szybkie porozumienie. Ostatnie rozmowy ministrów z Polski i Czech nie przyniosły rozstrzygnięć. Kolejna tura odbędzie się prawdopodobnie we wtorek w Pradze. Równolegle będą toczyć się ustalenia w kwestiach technicznych i prawnych.

Polska Grupa Energetyczna, która jest właścicielem turoszowskiego kompleksu, podtrzymuje, że będzie wydobywać tutaj węgiel do 2044 r. To najdłuższej spośród naszych sąsiadów – Niemiec i Czech.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI
Biznes
Fundacja rodzinna, czyli międzypokoleniowy skarbiec
Biznes
Microsoft zwolni 9000 pracowników, bo inwestuje w sztuczną inteligencję
Biznes
Del Monte ogłosiło upadłość. Klienci odwrócili się od konserwowanej żywności
Biznes
KE proponuje nowy cel emisji, polski opór wobec ETS2 i umowa USA-Wietnam