Serią ekranów Q9, Q8 i Q7 koreański koncern zapowiedział nową jakość. - Rok 2017 będzie przebiegał pod znakiem znaczącej zmiany standardów w zakresie technologii wyświetlania obrazu i będzie początkiem epoki QLED - stwierdził HyunSuk Kim, prezes Visual Display Business w Samsung Electronics. Jak podkreślił, wprowadzając QLED TV Samsung dostarczy użytkownikom ekrany, które potrafią odwzorować obraz jak najbliższy rzeczywistości. - Jest to odpowiedź na potrzeby współczesnych konsumentów, żyjących w świecie, gdzie telewizor nie już tylko ekranem - dodał HyunSuk Kim.

Telewizory QLED to kolejny ogromny krok naprzód w branży TV. Nowa linia dokładnie odtwarza przestrzeń kolorów DCI-P3, co wnosi nową jakość w zakresie głębi barw. Oznacza to, że ekran może wyświetlić wszystkie kolory na każdym poziomie jasności, a przy szczytowej wartości luminancji (wynoszącej 1500–2000 nitów), widoczne są nawet najsubtelniejsze różnice. Tego rodzaju detale barwne niełatwo oddać w tradycyjnych, dwuwymiarowych modelach przestrzeni kolorów.

Dzięki nowej technologii Quantum Dot nowe telewizory Samsunga wyświetlają głęboką czerń i bogactwo szczegółów, niezależnie od stopnia oświetlenia danej sceny czy jasności panującej w pomieszczeniu. - W telewizorach QLED rozwiązaliśmy problemy, których każdy z nas doświadczył w swoim domu. Chodzi o plączące się kable, toporne uchwyty ścienne i różne urządzenia ustawiane pod telewizorem - mówi Dave Das z amerykańskiego oddziału Samsunga.

W konstrukcji nowej serii telewizorów wykorzystano pojedynczy, przezroczysty przewód - tzw. Invisible Connection, który umożliwia jednoczesne podłączenie do odbiornika wszystkich urządzeń peryferyjnych. Do tego dochodzi specjalny uchwyt ścienny, zapewniający idealne dopasowanie do powierzchni, co pozwala szybko i łatwo zamontować telewizor płasko przy ścianie. Alternatywą dla uchwytu ściennego mogą być dwa stojaki. Klienci będą mogli wybierać między przypominającym sztalugę z obrazem stojakiem Studio Stand a eleganckim Gravity Stand, który po montażu z telewizorem wygląda jak nowoczesna rzeźba.