Samsung ogłosi powody eksplozji telefonów Galaxy Note 7

Południowokoreański koncern Samsung Electronics poinformował, że poniedziałek poda przyczyny, dla których jego smartfony Galaxy Note 7 przegrzewały się i zapalały.

Publikacja: 21.01.2017 08:00

Samsung ogłosi powody eksplozji telefonów Galaxy Note 7

Foto: Bloomberg

Jak podaje agencja AP Financial News, oświadczenie będzie transmitowane na żywo na stronie internetowej Samsunga po koreańsku, chińsku i angielsku.

Szef działu smartfonów Samsunga Koh Dong-jin ma podczas relacji podać szczegóły dochodzenia w sprawie przyczyn awarii Galaxy Note 7.

Telefon ten okazał się fiaskiem dla największego światowego producenta smartfonów. Samsung wycofał go z rynku i ostatecznie wstrzymał jego produkcję po licznych doniesieniach o przegrzewaniu się urządzenia czy jego eksplozjach. Decyzję o wstrzymaniu produkcji ogłoszono kilka tygodni od premiery urządzenia, czyli od lata 2016 roku.

Początkowo Samsung wyjaśniał, że odkrył "niewielkie" nieprawidłowości w produkcji, które doprowadziły do przegrzewania się część baterii. Smartfony wyposażono w nowe baterie, jednak po tej zmianie Galaxy Note 7 nadal przegrzewały się i zapalały, co sprawiło, że koncern wycofał "eksplodujące" modele z rynku. Decyzja ta kosztowała koreańskiego potentata 5 mld dol.

Debiutujący w sierpniu Galaxy Note 7 miał w założeniu konkurować o dominację na światowym rynku z najnowszymi smartfonami Apple'a.

Do tej pory Samsung nie podał co było przyczyną m.in. zapaleń. Zdaniem ekspertów może chodzić o kilka przyczyn, w tym ponownie o problem z bateriami.

Samsung to jeden największym na świecie producentów smartfonów, jego udział w globalnym rynku tego typu urządzeń wynosi 23 proc. Do jego konkurenta - Apple należy 12 proc. rynku - wynika z danych firmy badawczej IDC.

Biznes
Rachunki za telefon i internet w 2024 roku. Pada mit
Biznes
Jest już drugi operator systemu kaucyjnego. Mikroskopijna spółka
Biznes
Polska wśród państw najmniej przyjaznych dla biznesu. Fatalny wynik w globalnym raporcie
Biznes
Lepiej wypożyczyć niż kupić? „Prawdziwy boom na wypożyczanie przed nami”
Biznes
Polskie przedsiębiorstwa płacą hakerom potężne okupy
Biznes
Bruksela chce zmusić do naprawiania sprzętu. Ale kto go będzie naprawiał?