Reklama
Rozwiń
Reklama

Jawor już w rodzinie Mercedesa

W poniedziałek, 10 czerwca w Jaworze został wmurowany kamień węgielny pod pierwszą fabrykę Mercedsa Benza w Polsce. - Mam nadzieję,że jest to pierwszy,ale nie ostatni zakład tego koncernu w naszym kraju- powiedział obecny na uroczystości wicepremier,minister rozwoju, Mateusz Morawiecki.

Aktualizacja: 19.06.2017 16:16 Publikacja: 19.06.2017 14:10

Jawor już w rodzinie Mercedesa

Foto: AFP

Niemcy wydadzą na budowę fabryki zaawansowanych technologicznie silników 500 mln euro, a zakład ma ruszyć z produkcją za dwa lata. Planowane zatrudnienie, to 500 osób. Mercedes-Benz wybrał lokalizację rok temu, o czym, jako pierwsza poinformowała „Rzeczpospolita”.

- Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod produkcji i innowacyjnych technologii „Przemysłu 4.0” zakład wyznaczy nowe wzorce w produkcji układów napędowych. Nowa fabryka silników w Jaworze stanowi ważny element naszej strategii rozwoju. Przygotowujemy naszą globalną sieć produkcyjną na wyzwania przyszłości. Chcemy udowodnić, że nieobcy nam jest zarówno sprint, jak i maraton: ze względu na wysokiświatowy popyt zamierzamy w nadchodzących latach wytwarzać coraz większą liczbękonwencjonalnych silników do aut hybrydowych i spalinowych, utrzymując tradycyjną, wysoką jakość Mercedes-Benz. Jednocześnie długofalowo będziemy dostosowywać siećprodukcyjną do potrzeb elektromobilności - mówił odpowiedzialny za ten projekt Markus Schaefer, członek zarządu Mercedes-Benz Cars.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Zachodnie koncerny znów rejestrują swoje marki w Rosji. Dlaczego to robią?
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Biznes
Miało być bezpiecznie, będzie oszczędnie. Rząd majstruje przy cyberbezpieczeństwie
Biznes
Google inwestuje w Niemczech. Dobra wiadomość dla niemieckiego rządu
Biznes
Nowy cel klimatyczny UE, obniżka stóp i kłopoty handlu
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Biznes
Rosyjski kosmodrom odcięty od zasilania. Zdumiewający powód
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama