„Rzeczpospolita" jest patronem medialnym wystawy „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś".

Pragniemy pokazać młode pokolenie polskiego dizajnu takie, jakie ono jest: Przebojowe, odważne i śmiało sięgające po nowatorskie rozwiązania.

Chcemy aby wystawa pokazała drogę rozwoju poprzednich zwycięzców konkursu oraz to, jak stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej wpłynęło na rozwój ich kariery.

Dwunastu tegorocznych finalistów oraz wybrani laureaci i finaliści z lat poprzednich pokażą swój dorobek projektowy, pochwalą się współpracą z najlepszymi markami oraz udziałem w polskich i zagranicznych wystawach. Są wśród nich laureaci nagród w dziedzinie wzornictwa, w tym najważniejszych w branży, takich jak: Red Dot Award, iF Award czy Dobry Wzór IWP.

Na wystawie pokażemy ich najważniejsze projekty wdrożone do produkcji (meble, ceramikę, sprzęt AGD, narzędzia ogrodnicze, sprzęt medyczny itp.) ze szczególnym uwzględnieniem tych docenionych w kraju i na świecie w konkursach wzorniczych.

Tegoroczna laureatka Oliwia Otręba, zdobyła stypendium im. Wandy Telakowskiej, za projekt elastycznej nakładki na protezę nogi „Voronoi".

Nagrodę specjalną przyznaną przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA zdobył Wojciech Błaszczyk za projekt głośnika „Sonda".

Wystawa zostanie zrealizowana również w formie wirtualnej.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Instytut Wzornictwa Przemysłowego ul. Świętojerska 5/7
26 II - 28 III 2021 sala Designerów
Godziny otwarcia wystawy: Wtorek – niedziela 10:00 – 19:00

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

„Rzeczpospolita" jest patronem medialnym wystawy „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś".