Reklama
Rozwiń
Reklama

Umowa o surowcach do baterii BMW

BMW jest bliski podpisania 10-letniego kontraktu na dostawę litu i kobaltu potrzebnych do produkcji baterii do e-aut — poinformował w „FAZ” szef działu zamówień, Markus Düsmann.

Aktualizacja: 13.02.2018 12:51 Publikacja: 13.02.2018 12:48

Umowa o surowcach do baterii BMW

Foto: Bloomberg

- Celem umowy jest zapewnienie dostaw z kopalni przez 10 lat. Kontrakty są gotowe do podpisu — powiedział.

Popyt na surowce używane do produkcji baterii: kobalt, nikiel, tlenek manganu, grafit i lit będzie rosnąć w nadchodzących latach, bo rządy wielu krajów przystąpiły do walki ze skażeniem powietrza, a producenci zwiększają nakłady na pojazdy elektryczne. Volkswagen podał wcześniej o staraniach zapewnienia sobie długoterminowych umów na dostawę, aby uniknąć niedoborów materiałowych, gdy zamierza zainwestować do 2022 r. 34 mld euro w samochody na baterie, aby konkurować z Teslą.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Patronat Rzeczpospolitej
Co 8. polska przedsiębiorczyni przy pozyskiwaniu finansowania doświadczyła trudności związanych z płcią. Najnowsze dane
Biznes
Wojna na torach i w sieci, spór o Mercosur i presja klimatyczna Indii
Biznes
Electromobility Poland wraca do gry. 4,5 mld zł z KPO na nowy projekt
Biznes
Nvidia traci inwestorów. Czy AI przestaje być złotym dzieckiem Wall Street?
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Biznes
Jak zamienić marketing w motor napędowy biznesu? Premiera nowego modelu i debata ekspertów
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama