Zachwycająca aukcja dzieł impresjonistów. Na sprzedaż nenufary Moneta

W londyńskim oddziale domu aukcyjnego Christie's odbędzie się aukcja dzieł impresjonistów. Wśród wystawionych na sprzedaż dzieł będą między innymi jedne z nenufarów Claude Moneta.

Aktualizacja: 22.02.2019 16:41 Publikacja: 22.02.2019 15:33

ula

Na sprzedaż wystawiono dzieła największych mistrzów impresjonizmu. Dom aukcyjny szacuje, że cała kolekcja może pójść w sumie za 100 mln funtów czyli niespełna 500 mln złotych. Aukcja odbędzie się 27 lutego 2019.

Wśród 23 wystawionych na sprzedaż dzieł impresjonistów i postimpresjonistów jest m.in.portret kobiety - prawdopodobnie kelnerki z kawiarni - namalowany przez Vincenta Van Gogha ('Portrait de Femme: buste, profil gauche'), który Christie's wyceniło na 8-12 mln funtów oraz obraz Paul Cezannea przedstawiający talerz z brzoskwiniami i gruszkami wyceniony na 20 mln funtów. Obraz powstał w latach 1885-87.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Biznes
Kłopoty producenta leku Ozempic. Prezes rezygnuje ze stanowiska
Biznes
Łączą się dwaj najwięksi operatorzy telewizji kablowej w USA
Biznes
Postulaty gospodarcze kandydatów na Prezydenta. Putin nie przyleciał do Turcji
Biznes
Brytyjski koncern Jaguar nie planuje produkcji samochodów w USA
Biznes
Tysiące dronów Macierewicza wreszcie dolecą. MON kupuje Warmate’y