TDJ SA nabędzie pakiet 87,8 proc. akcji Fabryki Maszyn Glinik SA i tym samym przejmie kontrolę nad jej spółkami zależnymi. Finalizacja transakcji wymaga zgody UOKiK. Jej wartość nie została ujawniona.

- Bardzo cieszymy się, że nasza oferta została najwyżej oceniona i wybrana jako najlepsza - powiedział Czesław Kisiel, prezes zarządu TDJ. - Inwestowanie w grupę Glinik traktujemy długoterminowo. W tej chwili nie mamy planów dotyczących połączenia jakiejkolwiek ze spółek grupy Glinik, z innymi podmiotami znajdującymi w portfelu TDJ SA. Sytuacja części spółek wchodzących w skład Glinika jest bardzo trudna. Należy zatem jak najszybciej podjąć działania zmierzające do odzyskania stabilnej sytuacji finansowej i pozycji rynkowej.

Ceny przejęcia nie ujawniono.

O przejęcie Glinika starał się też m.in. inny giełdowy producent maszyn górniczych Kopex. - Nasza oferta została odrzucona - przyznał w rozmowie z "Rz" Marian Kostempski, prezes Kopexu.

W ubiegłym roku TDJ przejął Remag. Spółkę tę włączył do Famuru. Z naszych informacji wynika, że plany dotyczące Glinika są inne.