Zamierza na ten cel wydać miliard dolarów, które chce przeznaczyć na rozbudowę zakładów Sharpa w japońskim mieście Kameyama Współpraca Apple z głównym dostawcą ekranów LCD – koreańskim Samsung Electronics – jest coraz bardziej napięta.
Oba koncerny toczą ze sobą sądowe boje. Ostatnia jej odsłona to wojna o zakaz dystrybucji na terenie Unii Europejskiej tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 Na walce koncernów skorzystać chcą japońscy producenci elektroniki tacy jak Elpida Memory Inc czy Toshiba Corp.; mają nadzieją na większe niż dotychczas zamówienia od Apple.
- Jeżeli bitwa zamieni się w wojnę, może to oznaczać większe zamówienia – podała agencja Reutera, powołując się na anonimowych informatorów. - Sądzimy, że miliardowa inwestycja Apple w Sharpa jest bardzo prawdopodobna, bo pozwalałaby zabezpieczyć dostawy ekranów do iPhone'ów i iPad'ów – powiedział David Rubenstein, analityk MF Global FXA Securities.