UKE przyjmuje stanowiska zainteresowanych do 19 marca.

Warunki brzegowe pozostały niezmienione. Oferowanych jest 5x10 MHz (duplex) z zakresu 800 MHz, gdzie minimalna cena za blok 10 MHz to 250 mln zł oraz 14x10 MHz (duplex) pasma z zakresu 2600 MHz, gdzie za blok trzeba zapłacić minimum 25 mln zł.

Co zmieniono?

Projekt konsultowanej dokumentacji aukcyjnej przewiduje, że każdy z podmiotów biorących udział w aukcji (przy uwzględnieniu zapisów dotyczących grupy kapitałowej wskazanych w dokumentacji aukcyjnej) będzie mógł w wyniku jej przeprowadzenia uzyskać:

* maksymalnie dwie rezerwacje częstotliwości z pasma 800 MHz (co stanowi łącznie 20 MHz widma z pasma 800 MHz),

* maksymalnie cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 2,6 GHz (co stanowi łącznie 40 MHz widma z pasma  2,6 GHz).

Pozostawiono ograniczenia (tzw. market cap) dla podmiotów posiadających już częstotliwości z zakresu 900 MHz (do maksymalnie 40 MHz zasobów w zakresu 800 i 900 MHz).

Pojawił się tu przy tym nowy zapis ograniczający możliwość koncentracji pasma z zakresu 800 MHz. Zgodnie z nim,  "uczestnik aukcji może ubiegać się jedynie o taką liczbę rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz, której uzyskanie: nie doprowadzi do przekroczenia 20 MHz posiadanego łącznie widma częstotliwości z zakresu dywidendy cyfrowej przez uczestnika aukcji lub podmioty z grupy kapitałowej, do której przynależy uczestnik aukcji" (...).

Zmianie uległa też liczba rund, w których uczestnik może zaniechać licytowania. W wersji dokumentacji ogłoszonej 30 grudnia ub.r. ustalono ją na 8. Obecnie - obniżono do 4.

Autopromocja
BLACK WEEKEND

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

To zmiany zauważone przy pobieżnej lekturze dokumentów.

UKE poinformował w komunikacie dla prasy również o innych zmianach wprowadzonych w dokumentacji w ramach tzw. "Informacji dodatkowych".