Apple wycofuje głośniki Beats

Koncern Apple poinformował, że wycofuje z rynku głośniki Beats Pill XL z powodu wadliwych baterii, które mogą powodować pożar.

Aktualizacja: 05.06.2015 15:04 Publikacja: 05.06.2015 14:59

Apple wycofuje z rynku głośniki Beats Pill XL

Apple wycofuje z rynku głośniki Beats Pill XL

Foto: materiały prasowe

Apple zapewnia, że groźba pożaru jest niewielka, ale mimo to zdecydował się na wycofanie ze sprzedaży głośników i prosi klientów, którzy je już kupili o nieużywanie ich i odesłanie do sklepu Apple.

W głośnikach zamontowano wadliwą baterię, która się przegrzewa i może spowodować zapłon. Koncern poinformował, że głośniki sprzedawane były na całym świecie i tylko w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ich ponad 230 tys. sztuk. W dwóch przypadkach faktycznie doszło do zapłonu. Jedne głośniki poparzyły dłonie użytkownika, a drugie "zniszczyły" biurko na którym stały.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Biznes
Słabnąca sprzedaż aut uderza w polski przemysł motoryzacyjny
Biznes
Sprzedajemy nie tylko gaz
Biznes
Nowe sankcje USA na Rosję. Przejęcie Santandera. Unia kusi naukowców z USA
Biznes
USA daleko do 5 proc. PKB na obronność
Biznes
Budowa fregaty Burza rozpoczęta w Stoczni Wojennej
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku