Reklama
Rozwiń

Fiat Chrysler ochroni swe auta przed hakerami

Fiat Chrysler zapowiedział akcję przywoławczą dla 1,4 mln samochodów w USA dla zainstalowania w nich oprogramowania, które uniemożliwi hakerom przejmowanie z dala kontroli nad pracą silnika, układami kierowniczymi i innymi po pierwszym podobnym przypadku

Publikacja: 25.07.2015 18:27

Fiat Chrysler ochroni swe auta przed hakerami

Foto: Bloomberg

FCA ogłosił swoją akcję w związku z użyciem przez badaczy z zakresu cyberbezpieczeństwa Internetu do wyłączenia silnika Jeepa Cherokee podczas jazdy, co wzbudziło zaniepokojenie o bezpieczeństwo pojazdów podłączonych do Internetu. Badacze uczyli systemu telematyki FCA do włamania się do Jeepa jadącego autostradą i wydawali polecenia silnikowi, układowi kierowniczemu i hamulcom.

Amerykański urząd bezpieczeństwa ruchu drągowego NHTSA zapowiedział postępowanie wyjaśniające, czy rozwiązanie proponowane przez FCA wystarczy do ochrony konsumentów przed hakerami. Rzecznik urzędu stwierdził, że jest to pierwsza tego rodzaju akcja przywoławcza związana z cyberbezpieczeństwem na drogach.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina
Biznes
Niemiecki biznes boi się poboru. A co w Polsce?
Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI
Biznes
Fundacja rodzinna, czyli międzypokoleniowy skarbiec
Biznes
Microsoft zwolni 9000 pracowników, bo inwestuje w sztuczną inteligencję