Marriott, który w końcu ub.r. informował o przejęciu sieci Starwood Hotels & Resorts, niespodziewanie ma konkurenta.
Ma nim być anonimowe chińskie konsorcjum, które właśnie zaoferowało za Starwooda 13 mld dolarów. To o 3 mld dol. więcej, niż miał zapłacić Marriott, który liczył na powstanie w wyniku fuzji ze Starwoodem największej na świecie grupy hotelowej, liczącej 5,5 tysiąca obiektów działających pod 30 markami.
Zarząd Starwood Hotels & Resorts ma teraz czas do północy w czwartek, by zdecydować, czy przyjmuje ofertę czy nie. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", nadal rekomendowane jest przyjęcie oferty złożonej przez Marriotta. W skład Starwood Hotels & Resorts wchodzą m.in. sieci hotelowe Sheraton, St. Regis, The Luxury Collection, Le Meridien i Westin.
W opinii ekspertów branży, status polskich hoteli należących do sieci Starwood Hotels & Resorts, bez względu na to, kto będzie nowym właścicielem, szybko się nie zmieni. W późniejszym czasie możliwa byłaby ewentualna restrukturyzacja marek.