Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 08.04.2016 11:52 Publikacja: 07.04.2016 22:00
2 zdjęcia
ZobaczFoto: Bloomberg
Według danych Instytutu Samar w marcu polskie fabryki wyprodukowały prawie 65,1 tys. samochodów osobowych i dostawczych. To o przeszło 2 tys. sztuk więcej niż w lutym, choć o 2,4 tys. mniej niż w marcu przed rokiem. Mimo to marcowy wynik był najlepszym miesięcznym wynikiem produkcji aut w ostatnich 12 miesiącach. – Jest także najlepszym marcowym rezultatem od 2011 roku – podaje Samar.
Wyniki produkcyjne w porównaniu z poprzednim miesiącem poprawiły w marcu wszystkie trzy fabryki, jednak najwięcej General Motors Manufacturing Poland – o przeszło 9 proc. Z kolei Volkswagen Poznań oraz FCA Poland zwiększyły produkcję nieznacznie – odpowiednio o 1,3 oraz 0,8 proc. Gliwickiej fabryce Opla udało się także poprawić wynik względem marca ubiegłego roku (o 9,2 proc.), podczas gdy Volkswagen i Fiat odnotowały spadki. W sumie produkcja z trzech pierwszych miesięcy tego roku wyniosła 183,5 tys. aut i była minimalnie wyższa niż w okresie styczeń–marzec ub. roku.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Tylko 36 proc. prowadzących działalność gospodarczą twierdzi, że przedsiębiorca to osoba podejmująca ryzyko bizn...
O blisko jedną trzecią spadła liczba rosyjskich turystów przylatujących do Królewca na wypoczynek. Kawałek Rosji...
Sadzenie drzew, które już rosną, automaty do odbioru paczek rzekomo redukujące dwutlenek węgla czy kalkulator em...
Rada nadzorcza Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) - w związku z rezygnacją Wojciecha Balczuna z funkcji prezesa zar...
Duże rozproszenie organizacji biznesowych sprawia, że nie zawsze jesteśmy efektywni. Uważam, że receptą na to mo...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas