Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 09.08.2017 13:06 Publikacja: 09.08.2017 12:59
Foto: 123RF
Najbardziej spektakularne transakcje pierwszego półrocza 2017 to zakup sieci sklepów Żabka przez fundusz CVC, przejęcia Grupy Allegro, Kompanii Piwowarskiej czy EDF przez Polską Grupę Energetyczną. Mieliśmy też do czynienia ze wzrostem liczby mniejszych transakcji oraz sporej liczby wezwań na akcje z GPW.
- Pomimo że miliardowe transakcje z przełomu 2016/2017 rozbudziły apetyt inwestorów oraz banków, kolejne miesiące charakteryzowały się spadkiem aktywności na rynku. Nie oznacza to oczywiście że mamy do czynienia ze stagnacją, należy raczej potraktować to jako powrót do normalności po wyjątkowo udanej drugiej połowie 2016 – ocenia Piotr Biernacki, dyrektor Biura Finansowania Strukturyzowanego, DNB Bank Polska.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Donald Trump i Władimir Putin rozmawiają o pokoju w Ukrainie, sprzedaż chińskich samochodów bije rekordy w Polsc...
Najlepsi programiści nadal szukają zatrudnienia za granicą, a kapitał VC jest trudny do pozyskania. W efekcie „c...
Doniesienia medialne o możliwym przejęciu udziałów w Intelu przez rząd USA podbijają kurs akcji spółki. Inwestor...
Tylko pięciu operatorów z siedmiu ruszy od 1 października z obsługą systemu kaucyjnego – poinformowała Anita Sow...
Europejscy przywódcy rozmawiają z Donaldem Trumpem przed jego spotkaniem z Władimirem Putinem. Rząd zajmie się u...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas