Allianz Bank zatrudnia na razie ponad 580 osób. Na koniec roku chce mieć około tysiąca pracowników, a docelowo w 2012 r. 2 tys.
– Oferujemy bardzo dobre warunki finansowe – nie ukrywa Katarzyna Dyłożyńska- Kalinowska, dyrektor zarządzający ds. zasobów ludzkich i szkoleń w grupie Allianz Polska, jednak nie zdradza szczegółów polityki płacowej, wyjaśnia jedynie, że system płac oparty jest na wynagrodzeniu stałym oraz części premiowej uzależnionej od osiągniętych wyników. Dodaje też, że pieniądze to nie wszytko, co ma do zaproponowania jej pracodawca: – Z naszymi pracownikami związujemy się na dłużej. Fluktuacja kadr w spółkach grupy Allianz jest bardzo niska, wśród pracowników etatowych wynosi zaledwie 5 proc. – mówi. Zapewnia, że wynika to z przyjaznej kultury organizacyjnej opartej na zaufaniu i samodzielności.
Wysokością płac o 20 – 30 proc. przekraczających średnią w sektorze chwali się też Alior Bank. – Postawiliśmy na wysokie pensje i premie. Płacimy więcej niż rynek – przyznaje Aleksandra Krakowiak, szefowa Departamentu Personalnego w Alior Banku. Tak dobra oferta finansowa pozwoliła mu na wyciągnięcie z rynku najlepszych fachowców w branży, bo wieści o wysokich zarobkach szybko się rozeszły. Zainteresowanie było tak duże, że bank nie musiał wynajmować zewnętrznej firmy rekrutacyjnej – podkreślała w jednym z wywiadów Helene Zalewski, przewodnicząca rady nadzorczej Alior Banku. Przez stronę internetową zgłosiło się kilka tysięcy chętnych.
[srodtytul]Nie tylko bankowcy[/srodtytul]
Do pracy w Allianz Banku poszukiwane są zarówno osoby z doświadczeniem w branży bankowej, jak i młodzi pracownicy, którzy dopiero będą się uczyć zawodu, ale mają odpowiednie predyspozycje. Rekrutacja przebiega według ściśle określonych reguł.