Reklama

Fundusze oczekują dalszej przeceny akcji banków

Pozycje zajmowane przez fundusze hedgingowe na akcjach banków wskazują, że nadal spodziewają się ich przeceny.

Publikacja: 07.04.2023 14:28

Fundusze oczekują dalszej przeceny akcji banków

Foto: Bloomberg

Według "Financial Timesa", krótkie pozycje zajmowane na papierach Deutsche Banku i First Republic Banku niewiele się zmniejszyły od marcowego poziomu. W przypadku First Republic Banku krótkie pozycje stanowiły w zeszłym miesiącu nawet prawie 39 proc. całości jego akcji, podczas gdy na początku marca wynosiły zaledwie 1,3 proc.

Część analityków wskazuje, że program pożyczek płynnościowych oferowanych przez Fed może pomóc wielu mniejszym amerykańskim bankom uniknąć problemów płynnością. Nie uchroni ich jednak przed stratami związanymi m.in. z rosnącymi rentownościami obligacji.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Banki
Wyniki BNP Paribas bez fajerwerków. Kursy w dół
Banki
PKO BP bije rekord zysków. I szykuje sojusz z Allegro.
Banki
NBP: banki zarabiają coraz więcej. Od początku roku to już 36 mld zł
Banki
Dlaczego banki chętnie wchodzą w fintechowe sojusze?
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Banki
ING Bank Śląski z dużym zyskiem i rekordem w hipotekach
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama