Adam Maciejewski

Kolejne Impulsy wyjadą z Newagu

Nowosądecka firma przekazała w tym tygodniu połowę z zamówionych przez władze województwa małopolskiego nowoczesnych i oszczędnych pociągów.

Kolejne Impulsy wyjadą z Newagu

Nowosądecka firma przekazała w tym tygodniu połowę z zamówionych przez władze województwa małopolskiego nowoczesnych i oszczędnych pociągów.

GPW chce aby KDPW obniżył opłaty

Jako akcjonariusz KDPW nie wymagamy maksymalizowania zysków, ale dobrych usług i efektywności zarządzania majątkiem – pisze Adam Maciejewski, prezes GPW.

Polski rynek kapitałowy 2014+

Warto rozważyć wprowadzenie ulg podatkowych ?dla spółek publicznych, np. obniżkę CIT przez pewien czas po wejściu na giełdę – pisze prezes GPW.

Dynamiczny producent tłoków

Firma Mahle Polska z Krotoszyna została zwycięzcą w kategorii najlepszy eksporter na tegorocznej Liście 500. Wysłała za granicę towary za 742 mln zł, to jest o 100 mln zł więcej niż rok wcześniej – i to mimo wzmocnienia złotego wobec euro i dolara.

Większość produkcji idzie na eksport

W Polsce zainteresowanie urządzeniami do zasilania autogazem maleje. Krajowi producenci zdobywają więc odbiorców na rynkach zagranicznych

Wracamy z Iraku bez kontraktów

Zamówienia z Iraku pozwoliły przeżyć polskim zakładom zbrojeniowym. A można było sprzedać dużo więcej

Trudne warunki UE dla stoczni

Komisja Europejska chce, by inwestor dla Stoczni Gdynia i Gdańsk zadeklarował, że połączona firma nie będzie produkować więcej niż 15 statków rocznie – wynika z informacji „Rz”

Klimat na lato

Pierwsze upalne dni tego roku przypomniały użytkownikom samochodów o dobrodziejstwie, jakie daje klimatyzacja w aucie

Miesiąc na zbycie stoczni

15 lipca Gdynia i Szczecin mają być prywatne. Związkowcy mimo to jadą na demonstracje do Brukseli i Warszawy