fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dominik Osowski

Giełda

Strach na giełdach

Bykom udało się powstrzymać WIG20 przed zamknięciem poniżej 1900 pkt. Nie było to jednak łatwe, patrząc na sytuację na globalnych rynkach. Impuls do przeceny dał szybki wzrost...

Giełda

WIG20. 1900 pkt złamane

Na zagranicznych giełdach doszło do wyraźnych spadków. Efektem tego jest spadek notowań WIG20 poniżej 1900 pkt.

Giełda

Byki triumfują, ale skromnie

WIG20 nie zdołał w piątek przełamać bariery 2000 pkt. Sesja zakończyła się na zielono, chociaż zwyżki na innych europejskich giełdach były większe.

Giełda

WIG20. Kierunek: północ

Wczorajsze złe nastroje na zagranicznych rynkach przyczyniły się do spadków w Warszawie. Dziś jednak popyt wykazuje siłę największe spółki świecą na zielono.

Rynek pracy

Fala zwolnień zmierza na Wyspy

Około 2,6 miliona ludzi w Wielkiej Brytanii, czyli 8 proc. wszystkich pracowników, spodziewa się utraty pracy w ciągu najbliższych trzech miesięcy – wynika z badania Resolution...

Giełda

Sezon wyników na Wall Street zaskakuje

Większość spółek z indeksu S&P 500 podała już wyniki za miniony kwartał. Mimo drugiej fali pandemii okazały się one lepsze od prognoz. Analitycy liczą na ciąg dalszy.

Ekonomia

GPW: Powrót do spadków?

Wczoraj WIG20 zamknął się wyraźnie nad kreską, jednak krótko po rozpoczęciu piątkowego handlu indeks blue chips spada o 0,3 proc.

Giełda

GPW: Początek sesji daje nadzieję

W piątek indeks blue chips drożeje o 0,9 proc., co daje nadzieje, że ta sesja zakończy się w końcu wygraną byków. Taki początek handlu nie dziwi biorąc pod uwagę optymistyczne...

Giełda

WIG20 łapie oddech

Na początku piątkowego handlu indeks blue chips spada o około 1,7 proc. Popyt został przyćmiony przez podaż po czwartkowym wystrzale WIG20.

Banki

Trwa inicjatywa Złote Szkoły NBP

W ubiegłym tygodniu wystartowała pierwsza edycja ogólnopolskiego programu Złote Szkoły NBP, który popularyzuje zagadnienia ekonomiczne w środowiskach szkolnych i lokalnych.

Giełda

Nieznaczny spadek blue chips

Największe spółki przez większość piątkowej sesji znajdowały się pod kreską. Ostatecznie byki odrobiły większość strat i WIG20 zakończył dzień nieznacznym spadkiem. Na...

Giełda

Podaż zdominowała rynki

WIG20 po raz pierwszy od kilkunastu sesji zakończył dzień poniżej bariery 2000 pkt. Mocne spadki obserwowane były na wielu zagranicznych parkietach.

Giełda

GPW: WIG20 znów się osuwa

Wygląda na to, że czwartkowa sesja była tylko przerwą i dziś WIG20 wraca do spadków, które obserwowaliśmy w ostatnich dniach. Indeks blue chips traci blisko 0,5 proc.

Giełda

GPW: WIG20 zmierza w stronę 2100 pkt.

Dobre nastroje na zagranicznych giełdach udzieliły się również inwestorom w Warszawie. Indeks największych spółek znajduje się o włos od pokonania bariery 2100 pkt.

Giełda

WIG20 kończy 2020 rok na minusie

Największym spółkom nie udało się zakończyć 2020 r. nad kreską. Rok ten należał przede wszystkim do indeksu małych spółek, które wypracowały dwucyfrową stopę zwrotu oraz do firm...

Giełda

GPW: Neutralne otwarcie w Warszawie

Początek środowej sesji nie wskazuje jednoznacznie, w którym kierunku będą podążały dziś indeksy. WIG20 otworzył się na poziomie zbliżonym do wczorajszego zamknięcia.

Giełda

Przedświąteczna zieleń na GPW

Największe spółki z warszawskiego parkietu rozpoczynają ostatnią sesję w tym tygodniu od wzrostu o 0,3 proc. Na plusie również małe i średnie firmy.

Giełda

Niedźwiedzie wygrały piątkowe starcie

Podaż skupiła się przede wszystkim na CD Projekcie, czego efektem jest ponad 1-proc. spadek WIG20. W Europie również indeksy były pod kreską, jednak nie tak mocno jak w Warszawie.

Giełda

WIG20 najgorszym indeksem w Europie

Indeks największych spółek z GPW spadł najmocniej spośród benchmarków na Starym Kontynencie. Kolejną sesję z rzędu najmocniej ciążyły walory CD Projektu.

Giełda

GPW: Wspinaczka do 2000 pkt.

Na początku piątkowego handlu indeks największych spółek rośnie 0,3 proc., próbując zbliżyć się do bariery 2000 pkt. Kolejny dzień podaż dominuje na walorach CD Projektu.

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA