fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dominik Osowski

Giełda

Znów niemrawe wzrosty na GPW

WIG20 zakończył piątek skromnym wzrostem o 0,16 proc. Wynik jest nieco lepszy niż w poprzednim dniu, ale i tak była szansa na większe zwyżki.

Banki

EBC zwiększy limit skupu do 1,85 bln euro?

Z powodu wprowadzanych obostrzeń w wielu europejskich krajach, perspektywy gospodarcze znacząco się pogarszają. W związku z tym, ekonomiści spodziewają się, że Europejski Bank...

Giełda

Jest zgoda na największe IPO świata

Chińska Komisja Regulacyjna ds. Papierów Wartościowych dała zielone światło dla podwójnego IPO Ant Group, na giełdach w Szanghaju i Hongkongu. Według nieoficjalnych informacji...

Finanse

Bitcoin już po 13 tys. dolarów

Dziś nad ranem notowania najpopularniejszej cyfrowej waluty sforsowały barierę 13 tys. dolarów. Cena bitcoina nie była na tym poziomie od wielu miesięcy.

Giełda

Kupujący odrobili część strat

Po czwartkowych spadkach inwestorzy wzięli się do roboty. W pewnych momentach WIG20 zyskiwał ponad 2,2 proc., jednak ostatecznie zakończył dzień wzrostem o 1,7 proc.

Giełda

GPW: Odrabianie wczorajszych strat

Warszawski indeks blue chips rozpoczyna piątkową sesję od wzrostu o 1,1 proc. Inwestorzy mają nadzieje, że uda się odrobić choć część wczorajszych strat.

Giełda

Covidowa panika na europejskich rynkach

Rosnąca liczba zakażeń w Europie powoduje wyprzedaż na rynku akcji. Wszystkie indeksy na Starym Kontynencie świecą na czerwono. Osłabiają się także waluty rynków wschodzących.

Giełda

GPW: Znów poniżej 1700 pkt.

Spadki podczas piątkowej sesji były silne, jednak ostatecznie bykom udało się odrobić część strat. Mimo tego polskie blue chips i tak były najgorsze na tle całej Europy.

Giełda

Playboy w drodze na giełdę

Playboy, znany wydawca magazynów dla mężczyzn, ogłosił zamiar wejścia na Wall Street. Spółka była już notowana na giełdzie, jednak została wycofana z obrotu przez nieżyjącego...

Banki

EBC pójdzie drogą Fedu?

Christine Lagarde, prezes Europejskiego Banku Centralnego powiedziała, że warto przyjrzeć się strategii w stylu Rezerwy Federalnej, która pozwala na tymczasowy wzrost inflacji...

Giełda

Neutralne otwarcie w Warszawie

WIG20 otworzył się dziś w okolicach wczorajszego zamknięcia. Widać niezdecydowanie wśród inwestorów i dopiero kolejne godziny handlu wyklarują sytuacją największych spółek.

Giełda

Piątek należy do byków

Piątkowa sesja zakończyła się w przypadku największych spółek z GPW wygraną byków. Tempo wzrostów przyspieszyło, kiedy do gry weszli Amerykanie.

Giełda

GPW: Skromne, ale wzrosty

Mimo wczorajszych spadków na Wall Street, w Warszawie rozpoczynamy sesję od niewielkich wzrostów. Blue chips zyskują 0,13 proc.

Giełda

Wall Street leci na łeb, na szyję

Indeksy w USA przez kilka ostatnich dni biły rekordy, jednak dziś inwestorzy masowo pozbywają się akcji. Na celowniku znalazły się przede wszystkim technologiczni giganci.

Giełda

Rekordy w USA, cofnięcie w Warszawie

Wczoraj indeksy na Wall Street kolejny dzień z rzędu ustanowiły historyczny rekord. Nastroje nie przeniosły się jednak do Warszawy i WIG20 rozpoczyna dzień pod kreską.

Giełda

Szalone wzrosty na chińskim Nasdaqu

Nawet o blisko 3000 proc. drożały w poniedziałek akcje spółek, które zadebiutowały na rynku ChiNext, wzorowanym na amerykańskim Nasdaqu. Ogromne wzrosty to efekt zniesienia...

Praca

Work Service: zmiana na fotelu prezesa

Thibault Lefebvre

Rada Nadzorcza powołała Thibaulta Lefebvre do zarządu spółki i powierzyła mu pełnienie funkcji prezesa. Dotychczasowa prezes Iwona Szmitkowska będzie wiceprezesem.

Giełda

GPW: dużo spółek szykuje się do IPO

Najbliższy okres pod względem debiutów na warszawskiej giełdzie zapowiada się interesująco. Ponadto zarząd GPW będzie rekomendował wypłatę 2,5 zł dywidendy na akcję z zysku...

Biznes

Kodak po wystrzale notowań ma kłopoty

Akcje spółki Eastman Kodak w ciągu zaledwie tygodnia zdrożały o ponad 750 proc., dzięki umowie podpisanej z rządem USA. Sprawą zainteresowała się amerykańska Komisja Papierów...

Finanse

Kapitał płynie do złotych ETF'ów

W ostatnim czasie złoto znajduje się na celowniku inwestorów, co powoduje, że kapitał masowo płynie do funduszy opartych o ten metal. Ilość kruszcu w posiadaniu ETF'ów...

Giełda

W lipcu WIG20 wzrósł o 9 pkt.

Byki mogą sobie przypisać wygraną w ostatniej sesji w lipcu. Triumf nie jest jednak imponujący biorąc pod uwagę, że przez cały miesiąc indeks blue chips wzrósł zaledwie o 0,5 proc.

Giełda

GPW: Próba odrobienia strat

Po czwartkowej fali spadków, która przelała się przez warszawskie indeksy, dziś na starcie inwestorzy próbują odrobić choć część strat.

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA