Joanna Ćwiek

Joanna Ćwiek

Dziennikarka

Agnieszka Szustak-Ciesielska: Omikron nie jest naturalną szczepionką

Odnoszę wrażenie, iż zaczynamy uważać, że Covid-19 już nie jest taką groźną chorobą i że można ją włożyć do tej samej szufladki, w której znajduje się grypa. To nie jest prawda - mówi prof. Agnieszka Szustak-Ciesielska, wirusolog.

„Średnio trudne” testy klas ósmych

Komizm w „Zemście” i siła przyjaźni – ósmoklasiści napisali egzamin z języka polskiego.

Rozpoczęły się egzaminy klas ósmych

Ponad pół miliona ósmoklasistów z Polski i ponad 7 tys. z Ukrainy napisało egzamin z języka polskiego.

Wsparcie dla pacjentów z Ukrainy

Resort zdrowia ponownie rozpatruje wniosek o objęcie refundacją najdroższego leku świata podawanego chorym z SMA.

Wirusolog: epidemia małpiej ospy na razie nam nie grozi

Osoby zaszczepione przeciwko ospie prawdziwej są także odporne na małpią ospę – mówi prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska, wirusolog z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.

Prof. Jan Sobczyk, p.o. rektora Uniwersytetu Wrocławskiego: Staram się, by uczelnia działała w miarę normalnie

Odwołanie rektora przez ministra to naruszenie autonomii uczelni – mówi prof. Jan Sobczyk, p.o. rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.

Drastyczna obniżka stawek wentylacji mechanicznej

Od 1 maja obniżone zostały stawki na świadczenia oferowane pacjentom wentylowanym mechanicznie. Dla wielu z nich oznacza to konieczność powrotu do szpitali. Tych, którzy nie trafią do placówek, a zostaną pozbawieni takiego świadczenia, może czekać śmierć. To ok. 9 tys. pacjentów.

Joanna Ćwiek: Wiosenna burza nie zawsze służy

Maj to zły moment na kłótnie z nauczycielami. To czas na przygotowanie szkół do pracy we wrześniu. A wszystko wskazuje na to, że będą problemy z kadrą.

Covid-19 trzecią przyczyną zgonów w 2021 r.

W 2021 r. z powodu Covid-19 zmarło 91 tys. Polaków. W 2021 r. co piąty zgon spowodowany był zakażeniem koronawirusem – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Młodzi farmaceuci wolą firmy niż apteki

61 proc. studentów farmacji chce pracować po studiach w firmie farmaceutycznej. Na pracę w aptece stawia zaledwie 6 procent ankietowanych – wynika z badań przeprowadzonych w ramach 8 edycji programu "Recepta na Sukces" na grupie 491 studentów kierunków farmaceutycznych.