Joanna Ćwiek

Joanna Ćwiek

Dziennikarka

Prof. Bartnik: Svante Pääbo był od lat faworytem do Nobla. Nagroda mu się należała

Svante Pääbo w zasadzie stworzył nową dziedzinę nauki - mówi prof. Ewa Bartnik, Instytut Genetyki i Biotechnologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Prawie 80 proc. nauczycieli korzysta w szkole z prywatnego sprzętu i materiałów biurowych

Nauczycielskie związki zawodowe namawiają pedagogów, by w tym tygodniu powstrzymali się z używania w szkole własnych komputerów i telefonów. To w ramach trwającego od sierpnia protestu.

Joanna Ćwiek: Po co komu takie przeprosiny Czarnka?

Choć Przemysław Czarnek za swoje słowa o osobach LGBT przeprosił, to zrobił to w swoim stylu. Tak, żeby nikt nie pomyślał, że ma z tego powodu jakiekolwiek wyrzuty sumienia.

Marek Sawicki: żadne demokratyczne państwo nie powinno przyjmować uciekających przed mobilizacją Rosjan

Obecni uciekinierzy z Rosji to tchórze, którzy popierali reżim Putina, a teraz chcą przeczekać wojnę w wolnym świecie – podkreśla poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Badania: Ponad 80 proc. seniorów nie wykupuje recept

Osoby działające na rzecz wsparcia starszych i niesamodzielnych apelują, by leki za darmo otrzymywały już osoby po 60. roku życia. Dziś otrzymują je seniorzy 75 +.

Dzieci nauczą się programowania. Zajęcia będą odbywały się w szkole.

Rusza Ogólnopolski Program „Uczymy Dzieci Programować” organizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej. W piątek odbędzie się konferencja inaugurująca X edycję.

Kurator Barbara Nowak: równe traktowanie wszystkich dzieci to lewactwo

Promowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja włączająca nie podoba się małopolskiej kurator oświaty. Jak wynika z jej ostatniego wpisu na Twitterze, masowe szkoły nie są dla wszystkich dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Badania: jeśli dziadek pali przy synu, wnuk może chorować na astmę

Jednym z czynników wywołujących astmę u dzieci, jest narażenie na dym papierosowy w okresie prenatalnym i w dzieciństwie. Teraz naukowcy dowodzą, że czynnikiem zwiększającym ryzyko zachowania, może być także wdychanie dymu tytoniowego przez ojca.

Za rok igrzyska w Gdańsku

Polska po raz pierwszy w historii będzie organizatorem międzynarodowych zawodów EuroSkills 2023. Wezmą w nich udział młodzi ludzie – najlepsi w swoim fachu.

W czasie pandemii upadł co drugi sklepik szkolny. Najwięcej w 2020 r.

Nawet 50 proc. sklepików działających w szkole przestało istnieć w czasie pandemii. To cios dla biznesu, ale nie zawsze szkoda dla ucznia.