Redakcja Redakcja

Co firmy, inwestorzy i inni interesariusze powinni wiedzieć o ESG

Specjalny dodatek, cykl artykułów oraz debata z udziałem ekspertów. Jeszcze w październiku na łamach „Parkietu” i „Rzeczpospolitej” zaczynamy cykl publikacji poświęconych tematyce ESG i zrównoważonego rozwoju.

Radykalne pogranicze

Tomasz Stawiszyński, filozof, eseista, dziennikarz

Czy przyjdzie nam spłacić „dług odpornościowy”?

Pandemia SARS-CoV-2 od prawie dwóch lat ma wpływ na nasze życie – ekonomiczne, społeczne, a przede wszystkim zdrowotne. W zdecydowanej większości przypadków to wpływ negatywny – zachorowania na COVID-19, obciążenie służby zdrowia, izolacja i związane z nią konsekwencje społeczne, ograniczenia i straty gospodarczo-ekonomiczne.

Współpraca ze światem w celu osiągnięcia w przyszłości zerowej emisji netto

Podczas gdy pandemia COVID-19 pustoszy świat, stężenie dwutlenku węgla w atmosferze utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie - pisze minister Chang Tzi-chin z Agencji Ochrony Środowiska Republiki Chińskiej (Tajwanu)

Jak znaleźć talenty wśród zagubionych uczniów

Jakość nauczania w szkołach zależy przede wszystkim od nauczycieli, którzy nie są ani dobrze opłacani, ani odpowiednio doceniani przez społeczeństwo – takie wnioski płyną z debaty*, która odbyła się pod patronatem „Rzeczpospolitej”.

Rusza Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Uczniowie szkół ponadpodstawowych i starszych klas podstawowych już po raz 20-ty poznają tajniki rynku kapitałowego i giełdy. „Rzeczpospolita” i „Parkiet” są patronami medialnym akcji.

Wnioski uproszczono, ale to jeszcze nie wszystko

Największa dotychczas bolączka programu „Czyste Powietrze", czyli jego dostępność i przejrzystość dla beneficjentów, została zażegnana. Ale to nie znaczy, że wymiana kopciuchów idzie jak po maśle.

Czekanie zabija. Pacjenci z rakiem prostaty potrzebują leczenia

Pacjenci z rakiem gruczołu krokowego czują się dyskryminowani. Uważają, że w Polsce nie są leczeni zgodnie z osiągnięciami nowoczesnej medycyny. Okazją do przypomnienia o ich problemach jest przypadający 15 września Europejski Dzień Prostaty.