Anna Widzyk, Deutsche Welle

Niemiecki dziennik z uznaniem o Polsce: Kluczowy kraj NATO, ma wpływy w USA

Polska ma większe niż inni Europejczycy możliwości wywierania wpływu w USA – ocenia „Die Welt”.

Rozmowa oficerów Luftwaffe trafiła do sieci. Podsłuchiwać mogli Rosjanie

Kanclerz Olaf Scholz obiecuje szybkie wyjaśnienie doniesień o przechwyconej przez Rosję rozmowie niemieckich oficerów nt. taurusów.

Niemiecki dziennik: PiS przeszkadza, jak może, a Donald Tusk działa

Prawo i Sprawiedliwość chce szerzyć poczucie chaosu, a mimo to rząd Donalda Tuska ma już pewne osiągnięcia – pisze w piątek „Sueddeutsche Zeitung”.

Niemieckie media: Gwałt na Polaku w Monachium staje się skandalem wagi państwowej

Niektóre niemieckie media odnotowują oburzenie polskiego rządu sprawą zgwałcenia 18-latka z Polski na stacji metra w Monachium.

Niemiecka prasa komentuje powrót Kaczyńskiego do rządu i wyjaśnia znaczenie terminu „Nowogrodzka”

„Die Welt” i „Sueddeutsche Zeitung” piszą o powrocie Jarosława Kaczyńskiego do rządu. I pytają: co planuje najbardziej wpływowy polski polityk?

Kułeba: Niech Bundestag uzna Hołodomor za ludobójstwo

Na łamach dziennika „Die Welt” szef ukraińskiej dyplomacji apeluje do Niemiec o uznanie wielkiego głodu w Ukrainie w latach 30. XX wieku za ludobójstwo.

Die Welt: Mięso będzie dobrem luksusowym

Producenci mięsa w Niemczech ostrzegają przed brakami w zaopatrzeniu, zwłaszcza jeśli chodzi o wieprzowinę – pisze „Die Welt”.

Der Spiegel: Dowód naiwności Niemiec ws. Nord Stream 2

Poufny raport pokazuje, że poprzedni niemiecki rząd do końca nie dostrzegał ryzyka związanego z Nord Stream 2 – informuje „Der Spiegel”.

Niemiecka prasa o awanturze w RPP: Glapiński grozi swoim krytykom pozwem

Szef Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński grozi swoim krytykom pozwem – relacjonuje niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Niemcy dostali polską notę ws. reparacji. Nikłe szanse na negocjacje

Po analizie noty dyplomatycznej Polski w sprawie reparacji wojennych niemieckie MSZ zdecyduje, w jakiej formie odpowie. Doświadczenie Grecji pokazuje, że szanse na negocjacje są niewielkie.