Anna Widzyk, Deutsche Welle

Kułeba: Niech Bundestag uzna Hołodomor za ludobójstwo

Na łamach dziennika „Die Welt” szef ukraińskiej dyplomacji apeluje do Niemiec o uznanie wielkiego głodu w Ukrainie w latach 30. XX wieku za ludobójstwo.

Die Welt: Mięso będzie dobrem luksusowym

Producenci mięsa w Niemczech ostrzegają przed brakami w zaopatrzeniu, zwłaszcza jeśli chodzi o wieprzowinę – pisze „Die Welt”.

Der Spiegel: Dowód naiwności Niemiec ws. Nord Stream 2

Poufny raport pokazuje, że poprzedni niemiecki rząd do końca nie dostrzegał ryzyka związanego z Nord Stream 2 – informuje „Der Spiegel”.

Niemiecka prasa o awanturze w RPP: Glapiński grozi swoim krytykom pozwem

Szef Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński grozi swoim krytykom pozwem – relacjonuje niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Niemcy dostali polską notę ws. reparacji. Nikłe szanse na negocjacje

Po analizie noty dyplomatycznej Polski w sprawie reparacji wojennych niemieckie MSZ zdecyduje, w jakiej formie odpowie. Doświadczenie Grecji pokazuje, że szanse na negocjacje są niewielkie.

Niemiecki raport ws. Odry: Katastrofa ekologiczna z winy człowieka

Nagły wzrost zasolenia rzeki to najbardziej prawdopodobna przyczyna zakwitu toksycznej algi w Odrze i masowego śnięcia ryb – uważają niemieccy eksperci w swoim raporcie.

Niemcy: Plan legalizacji marihuany może naruszać prawo UE

Plany niemieckiego rządu dotyczące legalizacji sprzedaży marihuany, zdaniem ekspertów Bundestagu mogą naruszać prawo unijne.

Premier Brandenburgii: Polska informowała ws. Odry ślamazarnie albo wcale

- To największa katastrowa środowiskowa odkąd sięgamy pamięcią – powiedział premier niemieckiej Brandenburgii Dietmar Woidke o zatruciu Odry. Przyznał, że jest zirytowany polityką informacyjną Polski w tej sprawie.

Nord Stream 2. Nigdy ze strony niemieckiego rządu nie padły tak krytyczne słowa

Mądrzej byłoby nie budować Nord Stream 2. Traktowanie go jako projektu czysto gospodarczego było iluzją - przyznał wicekanclerz Niemiec i minister gospodarki Robert Habeck.

„Die Welt” krytykuje stanowisko niemieckiego rządu w sprawie gazu

Uznanie gazu ziemnego za zielone źródło energii oznaczać może jeszcze większą zależność od dostaw energii z Rosji – ocenia „Die Welt”.