Łukasz Tomys

Jak zwiększyć naszą zdolność kredytową przy zakupie mieszkania

Co bierze pod uwagę bank, wyliczając naszą zdolność kredytową?

Polska demografia. Czy inwestowanie w mieszkania na wynajem ma sens?

Czy uda się znaleźć najemcę za 20 lat w kraju, który się starzeje i już od 1999 roku stale wyludnia?

George Soros. Niełatwe początki miliardera

Młody Soros podejmował się najróżniejszych zajęć – pracował na farmie, jako kelner, był portierem nocnym na kolei czy ratownikiem na mało uczęszczanym basenie. Wykonując dwie ostatnie prace studiował dzieła klasyków ekonomii, takich jak Adam Smith czy David Ricardo.

Mark Zuckerberg – geniusz czy oszust?

W liceum uprawiał szermierkę, gdzie pełnił funkcję kapitana szkolnej drużyny. To najprawdopodobniej tam nauczył się współpracy i rywalizacji, które potem zaowocowały podczas tworzenia Facebooka.

Friedrich Trump: Od pucybuta do milionera

Dziadek obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych urodził się w 1869 roku w wielodzietnej, średniozamożnej rodzinie w miejscowości Kallstadt w Nadrenii-Palatynacie

Janet Yellen: szefowa FEDu o polsko-żydowskich korzeniach

Z pozoru niska, siwa, starsza pani. W praktyce kobieta o ogromnej charyzmie i sile, mogąca jedną decyzją zmienić sytuację gospodarczą świata.

Biznesowa historia rodziny Trumpów

Magazyn Forbes wycenia majątek Donalda Trumpa na 3,7 mld dolarów. Daje to republikańskiemu kandydatowi 156 miejsce na prestiżowej liście najbogatszych Amerykanów.

Czarodziej George'a Sorosa. Stanley Druckenmiller - uczeń, który prześcignął mistrza

Jako jedynemu menedżerowi udało mu spełnić wyśrubowane wymagania Sorosa, zwanego w latach 90-tych najbardziej wpływowym człowiekiem między Renem a Uralem. Kim jest człowiek, który przeprowadził dla Węgra najbardziej spektakularne transakcje, a obecnie posiada majątek wyceniany na blisko 5 miliardów dolarów?

Inwestycje - jak zarobić na parkingach?

W czasach nisko oprocentowanych lokat bankowych wielu Polaków zastanawia się nad innymi formami pomnażania oszczędności.

Inwestycje – jak zarobić na parkingach?

W czasach nisko oprocentowanych lokat bankowych wielu Polaków zastanawia się nad innymi formami pomnażania oszczędności.