Łukasz Supera

Łukasz Supera: Szkoła odwagi dla aplikantów

Jeśli nie będą uczeni mówienia tylko „popieram", łatwiej przyjdzie im bronić sprawiedliwości

Adwokaci i radcowie – połączenie zawodów

Połączenie obu zawodów pozwoliłoby wybrnąć z istniejącego na rynku labiryntu, w którym każdy, kto ma ochotę, może świadczyć pomoc prawną – pisze Łukasz Supera.

Adwokat o przejęciu kompetencji TK przez SN: Szybciej do Strasburga

Sytuacja powstała w związku z Trybunałem Konstytucyjnym, jak z powieści „Paragraf 22", przynosi niezwykle ciekawe skutki w sferze systemu prawa – pisze adwokat Łukasz Supera.

Łukasz Supera o sporze o Trybunał Konstytucyjny

Jeśli poszczególne grupy społeczne nie chcą się porozumieć, żadne rozwiązania prawne nie zastąpią zgody. Dotyczy to również konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego, którego końca nie widać – pisze adwokat.

Adwokaci i radcy prawni: fuzja prawnicza wciąż aktualna

Przyszłość adwokatury jest już spleciona z losem radców prawnych. System bliźniaczych samorządów jest dysfunkcjonalny i prawdopodobnie niezgodny z interesem publicznym – uważa Łukasz Supera.

Supera: Hulaj dusza, ministrze ws. urzędówek adwokackich

Instytucje państwa dobrze wiedzą, że stan oparty na arbitralnym rozporządzeniu jest nie do utrzymania, udają jednak, że wszystko jest w porządku – zdradza adwokat Łukasz Supera.

Składki adwokackie wg. Łukasza Supery

Gdy w warszawskim hotelu Zgromadzenie Izby Adwokackiej udzielało w ciszy i skupieniu absolutorium Okręgowej Radzie za 2013 r., nic nie zapowiadało nadchodzącej burzy.

Supera: Adwokatura powinna obniżyć składki członkowskie

Naturalną konsekwencją znacznego wzrostu liczby adwokatów jest przynajmniej częściowa utrata elitarnego charakteru palestry. Ta, aby sprawnie funkcjonować, musi teraz dostosować się ?do realiów – uważa prawnik Łukasz Supera.

Supera: Protestuję wobec bezczynności władzy

Nie wezmę udziału w ogólnopolskim dniu bezpłatnych porad adwokackich, bo nie został stworzony ?system pomocy prawnej dla ubogich? – pisze adwokat w otwartym liście do Prezydenta RP.