Piotr Iwicki

Piotr Iwicki

Piotr Iwicki: Dziesiąte miejsca na listach wyborczych dla młodych

Najmłodsze pokolenie wyborców chce głosować na ludzi z krwi i kości.

Piotr Iwicki: Pokerowe sprawdzam Ziobry

Co tu ukrywać, trwa walka o biorące miejsca na listach wyborczych. Kto sprytniejszy, głośniejszy, tego na wierzchu. Nie sposób nie wpisać w takie działania głośnej sprawi Mariki.

Piotr Iwicki: Grzech zaniechania

Czy partie opozycyjne przestraszyły się wyników sondaży? A może pragmatycznie oceniają, że nawet sprawowanie władzy po jesiennych wyborach będzie orką na ugorze, bo mało kto spodziewa się zmiany poglądów przez prezydenta? Jego weto może być destrukcyjne nie tylko w kontekście zarządzania państwem, ale wręcz politycznego bytu partii politycznych.

Piotr Iwicki: Swaci pilnie potrzebni

Czy ktoś się zastanawiał, że gra dotyczy 3 milionów wyborców? Konia z rzędem temu, kto wie jak do nich dotrzeć. Zwłaszcza, że jeden z scenariuszy nadchodzących wyborów parlamentarnych mówi że wygra je ten, kto zmobilizuje do pójścia do urn najbardziej oporną grupę, czyli najczęściej tych, którzy w minionych wyborach nie uczestniczyli z banalnego powodu.

Piotr Iwicki: A miało być tak pięknie

Kto w kampanii wyborczej 2023 r. obieca przywrócenie siły samorządom, ten zaskarbi sobie serca wpływowego elektoratu – samorządowców.

Dziwne ruchy na szachownicy

Nie milkną komentarze odnoszące się do ostatniego posiedzenia Rady Ministrów, a ściślej sposobu usadzenia premiera i wicepremiera. Dla jednych to policzek, pokazanie Mateuszowi Morawieckiemu jego miejsca w szeregu, dla innych obraz faktycznej gradacji i procedencji. Po lewicy Jarosława Kaczyńskiego, premier.

Piotr Iwicki: Nie twój interes, rado

Co pięć lat wyborcy sami decydują, kto będzie ich władzą lokalną, ale nie wszystkich to cieszy.

Raz sacrum, raz profanum

Do rąk jazzfanów trafia znakomity album Adama Bałdycha „Sacrum Profanum". Zadowoli nim nawet najbardziej radykalnych malkontentów.

Fascynujące opowieści brytyjskiego gitarzysty

Koncertowy, multimedialny dysk z rejestracją występu w londyńskiej Royal Albert Hall to rarytas. Teraz Steven Wilson zagra w Polsce.

SBB „Welcome": Dobra muzyka się nie starzeje

Legendarny album „Welcome" SBB, czyli tria Józef Skrzek, Jerzy Piotrowski, Apostolis Anthimos, obchodzi właśnie 40. urodziny.