fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tomasz Krzyżak

Dziennikarz, publicysta, redaktor, interesuje się historią Kościoła w Polsce

Analizy

Otwarte kościoły to kredyt zaufania

Otwarte na czas świąt kościoły i możliwość – ograniczona, ale jednak – wzięcia udziału w liturgiach to kredyt zaufania dla całej wspólnoty Kościoła. Warto go wykorzystać.

Krzyżak:

Analizy

Prawo tylko dla wybranych?

Państwowa komisja ds. pedofilii sprawia wrażenie działania na oślep. Bierze się za sprawdzanie biskupów, ale parasolem osłania innych duchownych.

Krzyżak:

Komentarze

Sekularyzacja przechodzi w kłus

Młodzież potrzebuje nie słów, lecz przykładów dobrego życia. Szczerości i autentyzmu. Od Kościoła odpycha ją rozdźwięk między tym, „co mówi religia", a tym „co robi Kościół".

Krzyżak:

Analizy

Końca zabawy jeszcze nie widać

Po skazaniu ks. H. czas na ruch Kościoła. Musi zamknąć temat zaniedbań bp. Janiaka. Ale wyjaśnień domagają się też sprawy spoza kościelnego poletka.

Krzyżak:

Komentarze

Śmierć ks. Dymera nie kończy sprawy

Jeśli pieniądze stały na miejscu pierwszym, zewnętrzny wizerunek Kościoła był na drugim, dobro wspólnoty może na trzecim, a krzywda i ból ofiar nie były dostrzegane wcale, to...

Krzyżak:

Komentarze

Poseł jest tylko listonoszem

Osoba, do której kierowana jest interpelacja, w ciągu 21 dni ma odpowiedzieć. To teoria. Niektórzy posłowie na odpowiedzi czekają ponad 400 dni i pewnie się ich nie doczekają.

Krzyżak:

Komentarze

W sprawie aborcji PiS zaczął od końca

Demonstracja Strajku Kobiet w Bydgoszczy

Obóz rządzący powinien najpierw zadbać o przemyślane rozwiązania wspierające rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi, a dopiero potem o zmianę przepisów aborcyjnych. Awantury by nie...

Krzyżak:

Komentarze

Tradycja bylejakości

Winni zamieszania ze szczepionkami są po obu stronach barykady, ale wszystkim zależy, by podawać jak najmniej szczegółów. Bo jeszcze się okaże, że są bardziej winni niż inni.

Krzyżak:

Komentarze

Ucieczka znad przepaści

W rok 2021 Kościół wchodzi pogrążony w kryzysie na różnych poziomach. Wydaje się, że szansą na odnowę jest spotkanie się świeckich oraz biskupów i ożywczy ferment.

Krzyżak:

Kościół

Katedra nie dla trumny kardynała

Kardynał Henryk Gulbinowicz

W wieku 97 lat zmarł w poniedziałek kard. Henryk Gulbinowicz. Kilka dni temu został on obłożony sankcjami dyscyplinarnymi m.in. za molestowanie przed laty osoby małoletniej.

Kościół

Nie żyje kard. Henryk Gulbinowicz

W wieku 97 lat w szpitalu we Wrocławiu zmarł kard. Henryk Gulbinowicz, były metropolita wrocławski. Dziesięć dni temu hierarcha został przez Watykan obłożony sankcjami...

Analizy

Upada mit dobrego strażnika pamięci

Kardynał Stanisław Dziwisz

Uciekając przed pytaniami, kard. Stanisław Dziwisz przyjął postawę skrzywdzonego, któremu usiłuje się odebrać zasługi. Nic dobrego z tego nie wyszło, a będzie gorzej.

Krzyżak:

Komentarze

Świętych krów nie ma

Kardynał Henryk Gulbinowicz, przez wiele lat metropolita wrocławski, nie może brać udziału w jakichkolwiek publicznych celebracjach czy spotkaniach. Nie wolno mu używać...

Krzyżak:

Analizy

Biskupi na kwarantannę

Samoizolacja hierarchów, którzy byli na zebraniu w Łodzi, byłaby dobrym przykładem dla tych, którzy wciąż lekceważą pandemię.

Krzyżak:

Komentarze

Niezapomniany metropolita

Franciszek nie rzuca słów na wiatr. Biskupom wciąż jednak trudno przyjąć, że mogą być ukarani za swoje zaniedbania.

Krzyżak:

Analizy

Banery zamiast rzetelnej dyskusji

Radykalizm działaczy anty-LGBT staje się niebezpieczny. Na razie tych, którzy się z nimi nie zgadzają, atakują werbalnie, ale lada chwila będą rozpalać stosy.

Krzyżak:
REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA