Jest nieracjonalne, by chory człowiek musiał odwiedzać dwóch medyków. Dyskrecjonalna decyzja sądu, który może nie stosować nieżyciowych przepisów, powinna rozwiązać problem.
Zmiany planowane w kodeksie postępowania cywilnego mają ułatwić pracę sądom, ale wbrew prawom obywateli: to łatwe dla sądu doręczenia, posiedzenia niejawne zamiast rozpraw oraz...
Walkę o życie trzeba zacząć nie od zakazów, lecz od wsparcia tych, którzy ciężar trudnego życia mają przed sobą. Wtedy wybór stanie się łatwiejszy. Niestety państwo o to nie dba.
Jakość świadczonej pomocy prawnej powinna być ważna dla państwa. Dlaczego ktoś, kto nawet nie musiał kończyć studiów prawniczych, ma być faworyzowany niższą stawką daniny?
Rządzący, krytykujący rzecznika praw obywatelskich, nie chcieli pojąć jego roli jako niezawisłego i niezależnego obrońcy wolności obywateli. Adwokatura zawsze tak to widziała.
W Polsce odzyskuje się tylko małą część pieniędzy pochodzących z przestępstw, a zyski przestępców są olbrzymie. Państwo potrzebuje więc skutecznej broni w tej walce.
Planując protesty, warto znać historię i uszanować to, co w niej ważne, jak Powstanie Warszawskie, w którym życie oddało i straciło ponad 200 tys. powstańców i warszawiaków.
O ile dochowanie w ostatnich wyborach zasady bezpośredniości i tajności nie budzi wątpliwości, o tyle już do ich powszechności i równości można mieć zastrzeżenia.
Granie na emocjach jest nieodpowiedzialną postawą polityków. Łatwo zbudować napięcia społeczne, lecz bardzo trudno je wyciszyć. Po wyborach nie wszystko wróci do normy.
Uchwalone przez Sejm przepisy spowodują, że prawo do obrony będzie nie tylko ograniczone. W wielu wypadkach w ogóle go nie będzie. Nie pozostaje nic innego, jak wierzyć w...
Piszę te słowa w niedzielę 10 maja 2020 r. Wokół cisza. Czyżby wyborcza? Myślę o tym, do czego doprowadzili nas rządzący. I przypominam sobie wykład prof. Andrzeja...
Ludzie chcą sobie pomagać, a społeczna aktywność i zbiórki pieniężne zastępują państwo, które się nie sprawdza i nie jest gotowe na sytuację nadzwyczajną.