fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Awantura o Annę Grodzką

Anna Grodzka
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
- Anna Grodzka ze swojego transseksualizmu zrobiła program polityczny - mówił poseł PiS Jacek Sasin tłumacząc, dlaczego jego klub nie poprze kandydatury posłanki Ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu
Do ostrego sporu o Grodzką  doszło w audycji „7 Dzień Tygodnia" w Radiu ZET.

Żelichowski: To trzyletnia dziewczyna

- Czy PSL zagłosuje za Anną Grodzką? – zapytała Monika Olejnik Stanisława Żelichowskiego. - Problem jest taki, że Anna Grodzka jest trzyletnią dziewczyną, bo od trzech lat mniej więcej jest kobietą. Posłowie zadadzą różne pytania i jeśli Ruch Palikota odpowie na nie przekonująco, to będziemy głosować za. Ja nie widzę przeciwwskazań – odpowiedział poseł PSL.

Sasin: To jest jakieś wariactwo

Reprezentujący PiS poseł Jacek Sasin powiedział, że jego partia nie przyłoży ręki do tego, żeby promować kandydata partii, która „wprowadza do Sejmu wszystko co najgorsze". Zapowiedział, że nie zagłosuje za Anną Grodzką „dlatego, że ze swojego transseksualizmu zrobiła program polityczny". – Mówiła to bardzo wyraźnie. Mówiła, że jej kandydatura ma być pewną demonstracją. Odsyłam do wypowiedzi pani Anny Grodzkiej – stwierdził Sasin.
Dodał, że PiS nie wyraża „z zgody na to, żeby przez mianowanie na najwyższe stanowiska promować pewne preferencje i postawy seksualne". - To jest jakieś wariactwo – mówił. - To jest wariactwo, jeśli jedyną kompetencją do sprawowania funkcji państwowej ma być seksualność tej osoby. Nie słyszę żadnych innych argumentów – odpowiedział Sasin.
Ludwik Dorn: Grodzka jako wicemarszałek byłaby traktowana jako dziwaczność

Kurski: Jedynym jej dokonaniem życiowym jest dokonanie chirurgiczne

- Solidarna Polska ma szacunek dla Anny Grodzkiej jako do człowieka, ale będzie głosować przeciwko wyborowi tej osoby na wicemarszałka. Mamy tu do czynienia z ostentacyjnie prowokacyjną poprawnością polityczną. Pani Grodzka ma być wicemarszałkiem nie dlatego, że jest doświadczona, że ma kompetencje, żeby była ileś kadencji w Sejmie i ma doświadczenie w pracy państwowej, tylko dlatego, że jest tansseksualistą. Tylko dlatego. I to ma być test dla klasy politycznej – mówił eurodeputowany Solidarnej Polski Jacek Kurski.
– Jedynym dokonaniem pani Grodzkiej są dokonania chirurgiczne. Będzie dziwacznie, będziemy na ustach całego świata – dodał Kurski.

Siwiec: Jesteście homofobami

Marek Siwiec, reprezentujący Ruch Palikota, do niedawna eurodeputowany SLD, ostro skontrował pozostałych dyskutantów. – To jest pogardliwe i obraźliwe. Wszyscy posłowie Ruchu Palikota są po raz pierwszy w Sejmie, więc mówienie o ich braku doświadczenia parlamentarnego jest błędne. Wokół stołu latają bzdury i rzeczy niegodne. Macie z tym problem, bo nie umiecie swojego oporu wewnętrznego wobec człowieka, który ma taką historię swojej seksualności określić normalnie, tylko mówicie, że niekompetentna, że to, że tamto.
- Jesteście po prostu homofobami i mnie was szkoda. Ja wam współczuję, bo to jest pewna ułomność w waszym charakterze, ale to jest do zwalczenia w odróżnieniu od innych chorób, na przykład homoseksualizmu, który chcecie leczyć – kontynuował Siwiec.
Ruch Palikota przetestuje polski parlament?
Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA