fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Maciej Iłowiecki w proteście odchodzi z Rady Etyki Mediów

W Sieci Opinii
Maciej Iłowiecki zrezygnował z członkostwa w Radzie Etyki Mediów. W przesłanym mediom oświadczeniu napisał, że nie zgadza się z obecną polityką REM wobec dziennikarzy, która "usprawiedliwia wszelkie ich zachowania"
W przesłanym oświadczeniu czytamy:

Rada usprawiedliwia wszelkie ich (dziennikarzy) zachowania i nie chce potępiać rozpanoszonego plotkarstwa i donosicielstwa, agresji, stronniczości i zaniedbywania powinności edukacyjnych, co uważam za jej podstawowy obowiązek

Iłowiecki oświadczył ponadto, że nie może i nie chce "tolerować chamstwa w żadnej postaci - co czyni Rada wobec niejakiego Nergala - Adama Darskiego". Zdaniem Iłowieckiego:
"Nergal" - juror programu muzycznego TVP2 "The Voice of Poland" - szydzi publicznie z symboli religijnych, dowodząc tym nie tylko braku kultury, ale lekceważąc uczucia chrześcijan i konstytucję państwa, w którym żyje. Jego przydomek „Holocausto”  jest wyrazem antysemityzmu - obraża Żydów żyjących i tych, którzy zostali wymordowani, a także tych, którzy zginęli z nimi i za nich

Zdaniem Iłowieckiego REM, w której zasiadał, usprawiedliwia też agresję, stronniczość i brak kultury ze strony dziennikarzy, czego przykładem ma być zachowanie Tomasza Lisa w jego audycji w TVP.
Powinnością dziennikarzy jest służba społeczna, dążenie do obiektywizmu (niezależnie od własnych poglądów, których zresztą dziennikarz nie może ukrywać) i kulturalne zachowanie wobec osób, z  którymi rozmawiają - podkreślił Iłowiecki.
Nergal, Lis, Wojewódzki, Kutz, Niesiołowski, Palikot, Środa - to tylko niektóre z nazwisk, których pojawienie się w mediach komercyjnych i publicznych powoduje antagonizmy i promuje język nienawiści w najczystszej postaci. Szkoda, że Rada Etyki Mediów nie dostrzega tego problemu. Panu Maciejowi przesyłamy wyrazy uznania i szacunku.
 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA