fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Nowe biura w Posejdonie

Istniejący od 1928 r. budynek Posejdon ma po rewitalizacji odzyskać pierwotny wygląd elewacji i 4500 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej
Budową ma się zająć spółka Centrum Development & Investments SA (skupiająca spółki dawnej grupy DTC Real Estate), deweloper działający na rynku obiektów komercyjnych oraz zarządzający nieruchomościami.
Wybudowany w 1928 roku nowoczesny gmach Domu Towarowego UFA Palast, który mieścił także kawiarnie, restauracje oraz kino koncertowe na tysiąc osób, był większy niż pozostały po wojnie budynek domu towarowego – zajmował także pierzeję ulicy od strony Bramy Portowej. Odbudowa budynku po wojnie, w zmniejszonej formie, zmieniła wygląd zewnętrzny elewacji.
Przebudowany Posejdon będzie dysponował ok. 4500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, uzupełnionej przez funkcję handlowo-usługową w części parterowej od strony ulicy. W razie szybkiego uzyskania warunków zabudowy inwestor planuje złożenie wniosku o pozwolenie na budowę w pierwszej połowie 2008 roku. Rozpoczęcie inwestycji jest planowane na koniec 2008 roku.
CDI złożył wniosek do Urzędu Miasta Szczecina (Wydział Urbanistyki i Administracji Budowlanej) o wydanie warunków zabudowy terenu obejmujących rewitalizację budynku Posejdon w Szczecinie wraz z przekształceniem go w obiekt biurowy. Inwestor planuje także lokalizację placówek usługowych na parterze obiekt. Zmiany te będą się wiązały z jednoczesnym remontem i przywróceniem zabytkowej, przedwojennej elewacji Posejdona.
Rewitalizacja budynku Posejdon jest pierwszym etapem szerszych planów inwestycyjnych CDI w Szczecinie. Kolejne fazy przedsięwzięcia przewidują budowę zespołu handlowo-usługowo-mieszkalnego przy Posejdonie – w pierwszej kolejności nowej pierzei od strony Bramy Portowej, a następnie od ulicy Kaszubskiej i Partyzantów. Cała inwestycja dostarczy ponad 10 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych, które wraz z wewnętrznymi dziedzińcami zajmą teren między ulicami: Brama Portowa, al. Wyzwolenia, Partyzantów i Kaszubska. Projekt przewiduje także część mieszkaniową, parkingi podziemne oraz handlowo-usługową część parterową od strony ulic okalających.
Do przygotowania i realizacji dalszych etapów inwestycji CDI czeka na uchwalenie planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego tego fragmentu miasta.
Przygotowaniem projektu nowej zabudowy oraz rewitalizacji istniejącego budynku Posejdon zajmuje się brytyjska pracownia architektoniczna Broadway Malyan wraz ze szczecińskim biurem architektonicznym FBA kierowanym przez architekta Ryszarda Burbickiego.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA