fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Używane mieszkania w Warszawie

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Transakcji na stołecznym rynku mieszkań używanych jest wciąż niewiele. Podaż lokali rośnie, a ceny spadają
- Średnia ofertowa cena mieszkań używanych w stolicy nie przekracza 8,8 tys. zł za 1 mkw. – podają analitycy serwisu Oferty.net. W październiku br. stawka ta spadła o niecałe 0,4 proc., natomiast przez ostatnie 12 miesięcy o niemal 4,5 proc. W październiku ubiegłego roku sprzedający żądali bowiem średnio ok. 9,2 tys. zł za 1 mkw.
- Co miesiąc do serwisu wpływa podobna liczba ofert. Biorąc pod uwagę niewielką liczbę zawieranych transakcji, podaż mieszkań z drugiej ręki ciągle rośnie w Warszawie  –  twierdzi Marcin Drogomirecki z serwisu Oferty.net.
- W ostatnim miesiącu na Białołęce, Mokotowie, Pradze-Południe, w Ursusie oraz na Woli i Żoliborzu średnie ceny ofertowe spadły o 1 proc. Tymczasem w Rembertowie i Wilanowie żądania sprzedających zwiększyły się o 3 proc., a we Włochach o 1 proc. W pozostałych dzielnicach nie doszło do żadnych zmian.
- Znacznie większe różnice widać w ujęciu rocznym. Do sporych spadków cen wywoławczych mieszkań doszło w Śródmieściu – o 6,2 proc. (z 11,8 tys. zł do 11,1 tys. zł za 1 mkw.), na Ochocie – o 5,6 proc. (z 9,7 do 9,1 tys. zł) i na Mokotowie – o 5,4 proc. (z 10,1 do 9,6 tys. zł za 1 mkw.).
-  Natomiast najmniejsze różnice w wymaganiach sprzedających zanotowano w ciągu roku na Bemowie – o 1,1 proc. (spadek ceny ofertowej z 8,3 do 8,2 tys. zł), na Ursynowie – o 1,2 proc. (z 9,2 poniżej 9,1 tys. zł) i w Ursusie – o 1,5 proc. (z 7,8 do ok. 7,7 tys. zł za 1 mkw.).
- Jedyną dzielnicą, w której widać w ciągu roku wzrost ceny ofertowej mieszkań, są Włochy – o 0,6 proc. (z 8,2 do niemal 8,3 tys. zł za 1 mkw.). We Włochach na rynek wtórny ciągle trafia sporo nowszych i zarazem droższych lokal, dlatego średnia stawka ofertowa nie spada  – tłumaczy Marcin Drogomirecki.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA