fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Sprzedaż winduje zyski GM

Bloomberg
General Motors odnotował w trzecim kwartale zysk na poziomie 1,73 mld dol., co daje 1,03 dol. na akcję. To lepiej niż spodziewali się analitycy
Analitycy ankietowani przez Bloomberga prognozowali 94 centy zysku netto na akcję. W ciągu trzech miesięcy od lipca do września mocno urosła także sprzedaż motoryzacyjnego giganta - o 7,8 proc. do 36,7 mld dol. Sprzedaż globalna GM wzrosła w tym roku, do 30 września, do 6,79 mln aut wobec 6,16 mln Volkswagena i 5,77 mln aut Toyoty Motor Corp.
- W obliczu trudnej sytuacji na globalnych rynkach, general Motors radzi sobie całkiem nieźle. Amerykańscy konsumenci powinni zacząć kupować więcej nowych samochodów biorąc pod uwagę fakt, że przeciętny wiek pojazdu na drogach w USA jest wysoki - skomentował Channing Smith, zarządzający Capital Advisors.
Amerykański koncern awansował w tym roku na drugie miejsce pod względem sprzedaży aut na świecie. Na pierwsze miejsc wysunie się iemiecki Volkswagen. Dotychczasowy lider rankingu – Toyota, która powinna się uplasować na miejscu trzecim – ma szanse odzyskać pozycję w przyszłym roku.
Kluczowa walka o prestiżowe pierwsze miejsce rozegra się na rynku chińskim, gdzie najwięcej produkuje i sprzedaje General Motors. Główny powód takiego przetasowania to nie tylko katastrofalne skutki japońskiego tsunami i powodzi w Tajlandii, ale i niespotykany popyt na auta Volkswagena oraz stała odbudowa pozycji General Motors, który po detronizacji stara się nie utracić drugiego miejsca.
W tym roku według prognozy analityka Carlosa Gomeza ze Scotia Capital VW będzie miał wzrost rzędu 13 proc., GM – 8 proc., a Toyota – spadek w wysokości 9 proc.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA