fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Piątek – film dnia: Efekt motyla **

Polsat
Evan (Ashton Kutcher) od dziecka doznawał zaników pamięci, ale tylko wtedy, gdy robił coś złego. Psychiatra zalecił mu w ramach terapii pisanie szczegółowego pamiętnika. I Evan pisał.
W jego dzieciństwie pełno było przerażających zdarzeń, za sprawą psychicznie chorego ojca i z udziałem trójki przyjaciół z sąsiedztwa. Z wiekiem odkrył, że dzięki owym zapiskom jest w stanie zmieniać pewne elementy swego przeszłego życia i wpływać w ten sposób na losy bliskich.
Poczuł się odpowiedzialny za ich życiowe wybory i porażki. Zapragnął napisać historię ich i swojego życia na nowo. Ale gdy tylko coś zmieniał w przeszłości, natychmiast odbijało się to katastrofalnie na teraźniejszości.
Konstruując swój niezwykle zawikłany scenariusz, twórcy „Efektu motyla" Eric Bress i J. Mackye Gruber próbują wmówić widzowi, że istnieje kilka odrębnych wymiarów rzeczywistości, że możemy istnieć na kilku równorzędnych płaszczyznach, że możemy spotkać sami siebie w innym wymiarze, że niektórzy rodzą się z dodatkowym, szóstym, zmysłem. Uff!
To jeszcze nie wszystko. Całość podpierają pretensjonalnym mottem, wyrwanym z teorii chaosu, o machającym skrzydełkami motylu, który może być przyczyną huraganu na drugim końcu świata.
22.30 | Polsat | Thriller, USA 2004
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA