fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Wyrok w sporze CD Projektu Red z Namco zapadnie do 6 grudnia

materiały prasowe
Przedstawiciele CD Projekt Red zapewniają, że bez względu na to, kto będzie wydawcą „Wiedźmina 2” na konsolę Xbox 360, produkt trafi do sklepów w I kwartale 2012 r.
Sąd Gospodarczy we francuskim Lyon zamknął we wtorek rozprawę Namco Bandai kontra CD Projekt Red. Wyda wyrok do 6 grudnia. – Posiedzenia trwało bardzo długo – przyznaje Adam Kiciński, prezes technologicznej spółki. – Każda ze stron miała okazję przedstawić swoje racje i argumenty. Stanowiska zostały wysłuchane. Teraz czekamy tylko na wyrok – dodaje.
Sąd zapowiedział, że ogłosi werdykt do 6 grudnia. – Zwróciliśmy się z prośbą, żeby decyzja została wydana jak najszybciej. Nasze stanowisko spotkało się ze zrozumieniem sądu. Dlatego liczymy, że wyrok poznamy wcześniej – mówi prezes.
Spór Namco Bandai z CD Projekt Red dotyczy tego, kto może wydać grę komputerową „Wiedźmina 2" w wersji na konsolę Xbox 360. Jak na razie gra ukazała się jedynie w wersji na komputery PC. Namco Bandai, które wydawało grę na komputery PC uważa, że ma również prawa do dystrybucji tytułu na konsolę Xbox 360. CD Projekt Red utrzymuje, że Namco Bandai nie skorzystało z przysługujących mu preferencji przy wyborze wydawcy na konsolę. W tej sytuacji polska firma podpisała umowę z THQ.
Kiciński utrzymuje, że bez względu na to, czy CD Projekt Red przegra spór i będzie musiał kooperować z Namco Bandai czy też będzie mógł kontynuować współpracę z THQ, data premiery, zapowiadana na I kwartał 2012 r., nie jest zagrożona. – Wyrok, który zapadnie w najbliższych tygodniach, będzie ostateczny. Żadnej ze stron nie zależy na przedłużaniu sporu bo może on skutkować stratami finansowymi. Jesteśmy przygotowani na oba scenariusze – oświadcza.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA