fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Zobaczymy, kto tu rządzi

Michał Żewłakow, obrońca Legii, przed meczem z Wisłą
Rz: Po zwycięstwie nad Hapoelem o nastroje pewnie nie ma co pytać...
Michał Żewłakow: Piątkowy trening odbywał się rzeczywiście w znakomitej atmosferze, ale trener Maciej Skorża wytknął nam  kilka mankamentów, byśmy nie myśleli, że wszystko jest w porządku. Przede wszystkim to, że daliśmy sobie narzucić styl przeciwnika, a to my powinniśmy rządzić. Ale  jesteśmy też drużyną, która nie załamuje się, kiedy coś nie idzie po naszej myśli. Tak było w Moskwie i w czwartek. Problem polega na tym, że czasami wychodzimy na boisko zbyt rozluźnieni. Poza tym nie może być tak, że pięciu zawodników biega, a czterech stoi, a to się w Legii zdarza.
Czy szczególnie przygotowujecie się do spotkania z Wisłą?
Zawsze przygotowujemy się tak samo. Trenerzy analizują grę przeciwnika, zwracają nam uwagę na rozmaite subtelności. Ale, bądźmy szczerzy, w lidze wszyscy się znają, nie musimy się mobilizować. Mecz z Wisłą jest na pewno szczególny, bo chociaż ekstraklasa się wyrównała, to jednak właśnie Wisła i Lech są naszymi głównymi rywalami w walce o mistrzostwo.
Legia w czwartek wygrała, Wisła poniosła porażkę w Holandii. To nie jest dla niej komfortowa sytuacja.
Na pewno jesteśmy w lepszej. Ale Wisła umie grać, a czasami po porażkach drużyna chce pokazać, że potrafi zareagować. Bez Małeckiego i Meliksona Wisła też będzie bardzo mocna. Ten mecz nie decyduje o tytule, ale jest jednym z tych, które pokazują, kto tu rządzi. My chcemy rządzić, Wisła też, więc na pewno na boisku będziemy się starali.
—rozmawiał Stefan Szczepłek
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA